Російську рибу і цукор визнали неконкурентоспроможними в рамках СОТ

rybacefb08

Деякі російські товари не зможуть конкурувати з імпортними з-за послаблень, пов'язаних зі вступом Росії до Світової організації торгівлі (СОТ). Про це в четвер, 6 вересня, повідомляє Rambler News Service з посиланням на підготовлені Мінекономрозвитку основні напрями митно-тарифної політики Росії на 2017—2019 роки. Мова, зокрема, йде про рибу, молочну продукцію і цукор.

У документі наголошується, що в середньостроковій перспективі завершиться поступова лібералізація імпортного тарифу, через що конкурентоспроможність вітчизняних виробників продовольства буде знижуватися.

«Для особливо чутливих позицій необхідно проводити активний моніторинг внутрішнього ринку для забезпечення своєчасного розгляду на наднаціональному рівні (в Євразійській економічній комісії) можливість застосування спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів», — йдеться в документі.

Росія вступила до СОТ наприкінці 2011 року, взявши на себе зобов'язання істотно знизити мита на імпорт. Зокрема, збори на ввезення риби повинні поступово знизитися до нуля.

В даний час в організації розглядається позов Євросоюзу через введення Росією заборони на поставки свинини. РФ заборонила ввезення свинини та живих свиней з ЄС 30 січня 2014 року в зв'язку зі спалахом африканської чуми свиней. У квітні того ж року Росільгоспнагляд також обмежив постачання всіх видів свинячої продукції із Польщі та Литви, пише 1jobnet.info.

У свою чергу Росія оскаржить в суді СОТ введення захисних мит на продукцію російських металургів.

Обсуждение закрыто.