Тінькофф відкрив перший банківський сервіс мікроінвестування на решту з покупок

Тінькофф запустив сервіс мікроінвестірованія – Інвесткопілку, який дозволяє робити інвестиції невеликими сумами на решту з покупок. У Тінькофф стверджують, що це перший банківський сервіс мірокінвестірованія в Росії. Клієнти банку зможуть регулярно відкладати невеликі суми з усіх покупок за картками Tinkoff Black і автоматично інвестувати їх в біржові фонди Тінькофф.

Зараз сервіс доступний користувачам iOS, на пристроях Android він з’явиться до кінця місяця, розповіли «Ленте.ру» в прес-службі банку. За прогнозами Тінькофф, до кінця 2020 року Інвесткопілкой будуть користуватися більше 300 тисяч чоловік. В 2021 році Тінькофф планує переступити поріг в 1 мільйон активних Інвесткопілок.

Інвесткопілка – це і спеціальний брокерський рахунок в рублях, доларах або євро, який відкривається до дебетової карте.В мобільному додатку налаштовується один або відразу декілька способів автопополненія рахунку: Кешбек, відсоток на залишок, залишки з повсякденних витрат з округленням або налаштувати свою суму. «Клієнту не доведеться кожного разу замислюватися – яку суму відкласти, як нею управляти, що робити, щоб гроші не знецінилися через інфляцію», – заявили в прес-службі.

Відкладені в Інвесткопілку гроші будуть автоматично інвестуватися в біржові пайові інвестиційні фонди «Тінькофф – Стратегія вічного портфеля», паї яких складаються з акцій, корпоративних і державних облігацій в різних валютах і золота (по 25 відсотків кожного активу). Стратегія «Вічного портфеля» дозволяє заробляти і зберігати гроші як в період економічних криз, так і в стабільний час. Історична середньорічна дохідність стратегії фондів становить 14 відсотків для рублів, 7 відсотків для доларів США та 6 відсотків для євро.

З користувачів Інвесткопілкі не стягуються брокерські і депозитарні комісії. Сума покриття витрат фондів (0,99 відсотка від середньорічної вартості активів) спочатку входить у вартість паю на біржі і не списується з клієнта. Тінькофф спише комісію тільки в одному випадку – за закриття рахунку (1 рубль). Також при виведенні грошей з Інвесткопілкі або в кінці календарного року держава утримає податок на інвестиційний дохід (13 відсотків).

«Наші опитування показали, що люди, які хочуть інвестувати, але ніяк не можуть зважитися, зазвичай відчувають два роду труднощів: не зрозуміло, де взяти гроші на інвестиції і з чого почати. Потрібно розбиратися в питанні, шукати спеціальні сервіси для інвестування і так далі. При цьому мікроінвестірованіе давно вже популярно за кордоном: у відомих сервісів Stash і Acorns по 5 мільйонів клієнтів, – прокоментував новину генеральний директор керуючої компанії Тінькофф Капітал Руслан Мучіпов. – Тому ми придумали максимально простий інструмент, який допоможе вирішити обидві проблеми – наш новий сервіс Інвесткопілка. Клієнтам не потрібно буде завантажувати окремі додатки, заповнювати документи, підключати карти або особистий кабінет в якомусь банку – все можна автоматично налаштувати в мобільному додатку Тінькофф в пару кліків. Після цього вони зможуть купувати каву вранці або продукти на вечерю в супермаркеті – і заробляти на цих покупках інвестиційний дохід ».

Таким чином, відкладаючи маленькі суми в Інвесткопілку, за рік можна накопичити десятки тисяч рублів. В новини про запуск сервісу Тінькофф зашифрував послання, яке пояснює суть і користь від нового продукту: «Курочка по зернятку клює да сита буває» (його можна прочитати, якщо скласти всі підкреслені літери по тексту).