gos53be1

Названі російські королі держзамовлення

Список бізнесменів, які входять в топ-10 найбільших підрядників державного замовлення, змінився в поточному році наполовину. Про це повідомляє Forbes в своєму рейтингу «Королі держзамовлення». Зокрема, змінився лідер: компанія «Петон», що отримала в 2016 році два великих замовлення від «Газпрому», вилетіла з десятки.

Новим лідером стала група компаній «1520», що належить Олексію Крапівін, синові колишнього радника глави РЖД, і його партнерам. Сума державних підрядів, в основному від РЖД, склала у них 218 мільярдів рублів. У трійку також увійшли ТМК Дмитра Пумпянського і «Стройгазмонтаж» Аркадія Ротенберга. Вони заробили 173 мільярда рублів і 88 мільярдів рублів відповідно.

Десять найбільших підрядників отримали від державних структур в цілому більше 800 мільярдів рублів. Замовниками виступали найбільші держкомпанії, включаючи «Газпром», РЖД і «Роснефть».

З топ-10 вибули структури Рубена Варданяна і Володимира Лісіна, а також компанія «Протек» Вадима Якуніна.

Прозорість державних закупівель у 2017 році зменшилася. За розпорядженням прем'єр-міністра Дмитра Медведєва, державні замовники можуть обмежуватися публікацією даних про самому підряді, способі закупівлі та її ціною. Дані про підрядників і постачальників можуть не розкриватися. Рішення було обгрунтовано прагненням захистити російський бізнес від іноземних санкцій.

Обсуждение закрыто.