Революція в США

31.12.2013 by 1 Comment

Після так званої «сланцевої революції» в США, коли Штати різко наростили виробництво сланцевого газу, країна змогла повністю забезпечити свої газові потреби, перевівши на дане паливо навіть частину вугільної генерації.

Дешеве вугілля з Америки почало надходити на ринки Європи. Очікується, що в найближчому майбутньому США почнуть експортувати і газ у зрідженому вигляді. Американські енергетичні компанії збираються вкласти величезні кошти в будівництво інфраструктури для експорту запасів сланцевого газу з Північної Америки. У 2013 році ці проекти оцінювалися в суму близько $500 млрд. Основним ринком збуту, по думки північноамериканських енергетиків, повинні стати країни Східної Азії – зараз це преміальний ринок.

Основною проблемою видобутку газу зі сланцю є так звана технологія фрекінгу або гідророзриву пласта. Екологи побоюються її негативного впливу на сейсміку, а також ризику забруднення питної води. Тим не менше завдяки застосуванню гідравлічного розриву пласта та інших інновацій цю технологію почали використовувати і для добування нафти з важкодоступних утворень. У поточному році обсяг видобутку сланцевої нафти в США і Канаді, як очікується, зросте майже на третину – до 3,3 млн барелів у день.

Вже зараз вуглеводні з США стали експортуватися в Мексику. Раніше ситуація була абсолютно протилежною.

Ціни на нафту і газ в Америці знизилися. Це підігріває економічний розвиток країни. За оцінками дослідницької організації McKinsey Global Institute – підрозділу транснаціональної аудиторсько-консалтингової компанії McKinsey, – «сланцева революція» буде сприяти збільшенню ВВП США на 4% ($690 млрд) щорічно до 2020 року. Також завдяки застосуванню нових технологій буде створено 1,7 млн постійних робочих місць. Вже зараз видобуток вуглеводнів вносить вклад в розвиток економіки США.

Значне зростання видобутку і, як наслідок, падіння внутрішніх цін на газ і електроенергію підвищили конкурентоспроможність американської промисловості. Вже зараз англійські нафтохімічні підприємства програють своїм конкурентам по іншу сторону Атлантики через зниження собівартості продукції. Хімічні компанії всього світу оголосили про плани будівництва нових виробництв у Сполучених Штатах.

За оцінками Американського хімічного ради, до 2020 року хімічна промисловість США обійде європейську на 21%, тоді як зараз вони практично рівні за обсягом.

One Reply to “Революція в США”

  1. Pingback: WordPress