У Росії ліки продаватимуть через вендингові апарати

Вендінг-автомати
10 тисяч вендінгових автоматів з'являться в цьому році на вулицях Москви, повідомив «РГ» керівник міського департаменту торгівлі і послуг Олексій Немерюк. До цього, як він пояснив, їх встановлювали лише в офісах і торгових центрах.

За 2013 рік число вендінгових апаратів досягло 22 тисяч, хоча ще на початку року було всього 14 тисяч. «Вендінг — один з найбільш швидкозростаючих сегментів ринку торгівлі, — вважає Немерюк. — Весь світ переходить на продаж товарів повсякденного попиту через автомати».

«Коли місто був заполонений стихійними ринками і кіосками, не було особливого сенсу звертатися до влади з проханням дати дозвіл на встановлення вендінгових апаратів на вулицях, — пояснює  голова Національної асоціації автоматизованої торгівлі Борис Білоцерківський. — Оператори просто не витримали б конкуренції. Зараз інша справа: влада навела порядок в місті». Тому власники вендінгових апаратів з натхненням сприйняли пропозицію влади розміщувати автомати на залізничних платформах, транспортно-пересадочних вузлах, в підземних переходах «Гормоста», де знесли більшість кіосків.

Відеосюжет про вендінг

За словами Білоцерківської, бізнесмени готові встановлювати, крім традиційних апаратів з продажу кави, снеків, преси, молока, автомати з продажу морозива, квітів, ліків. Правда, для установки останніх, які , як упевнений Білоцерківський, будуть користуватися великим попитом, все-таки необхідні особливі умови. Головна умова, пояснював журналістам, заступник мера Москви з питань соціального розвитку Леонід Печатніков, наявність поруч з вендінгових апаратом фармацевта. На думку Печатнікова, автомати з продажу ліків можуть з'явитися в аптеках міста (там фармацевти і так працюють) і поліклініках. Основне їх призначення — скоротити черги за ліками. Продавати в таких апаратах можна безрецептурні ліки — препарати від вірусних інфекцій, прості анальгетики, а також товари медичного призначення — бинти, пластирі, медичні маски, тести на наркотики і вагітність тощо. «Поки ідея з ліками ще в стадії переговорів, — пояснив «РГ» Немерюк. — Думаю, цього року питання буде вирішено позитивно і такі автомати з'являться в Москві».

Обсуждение закрыто.