Велике будівництво: EDF схвалила проект Хінклі Поінт, ціною в 22 млрд євро

cattenom

Рада директорів французької енергогіганта EDF схвалив будівництво АЕС у Великобританії, в Хінклі Поінт, вартістю 22 млрд євро. Навколо проекту не вщухають скандали. Профспілки EDF виступають проти, в березні в знак протесту звільнився фінансовий директор компанії Тома Пікемаль, а в четвер прямо на засіданні було зачитано лист про відставку члена ради директорів Жерара Маніна. Підсумок голосування – 10 – «за», 7 – «проти».

Критики вважають будівництво фінансово непідйомним для EDF, навіть враховуючи, що його головний акціонер – держава (85%). Французи фінансують дві третини, решта – китайський інвестор. При цьому борги EDF – 66 млрд євро, а ринкова ціна компанії менша, ніж вартість проекту (20 млрд євро). Більше того, уряду Франції доведеться провести додаткову емісію акцій EDF на 3 млрд євро. Крім того, проти будівництва атомної електростанції в країні виступаю британські екологи.

Захисники проекту говорять про важливість проекту, яку обговорювали 10 років. У Хінклі Поінт планується побудувати два реактори нового покоління і ця АЕС буде забезпечувати 7% потреб Великобританії в електроенергії. EDF заявляє, що будуть створені 2 500 нових робочих місць.

Обсуждение закрыто.