Ресторани не вписалися в бюджет

За оцінкою «Роміра», мова йде про новому середньостроковому тренді: зниження витрат росіян на продукти харчування і зростання — на непродовольчі товари. Між тим зниження показників продуктового роздробу поки не спостерігається, хоча і тут падають темпи зростання. Так, виручка лідера галузі, «Магніту», в першому кварталі зросла на 30,4%, у другому — на 32,4%, у третьому — на 29%, хоча за весь 2012 рік показала зростання 33,6%. «Діксі» за підсумками 2012 року збільшила виручку на 43,7%, але вже в першому кварталі показник знизився до 21,9%, у другому — до 23,3%, у третьому — до 22,8%. Але на темпи зростання тисне не лише уповільнення зростання доходів населення, але і посилення конкуренції між великими гравцями, вказують рітейлери.

Самые полезные продукты питания в мире или пища богов


Знижуються продажі більшості видів алкоголю. Позитивну динаміку, за даними Росстату, за десять місяців, показали тільки коньяки і коньячні напої (бренді, " кальвадос), чиї продажі зросли на 0,8% — до 9,8 млн дал. А от горілка та лікеро-горілчані вироби продавалися найгірше: падіння досягла 6,6%, до 113,5 млн дал. Втім, основний вплив на продажу, на думку учасників ринку, не зробило зниження купівельної спроможності, а відновився зростання нелегального ринку через підвищення акцизу на міцний алкоголь: за останні півтора року — на 57,4%, до 400 руб. за 1 л безводного спирту. «З-за нелегальної продукції зниження продажів алкоголю є тільки на папері», — упевнений голова правління Союзу виробників алкогольної продукції Дмитро Добров.

Ще гірше справи у пивоварів. Heineken у звітності за третій квартал серед чинників, що призвели до двозначного зниження російських продажів, відзначає саме зниження споживчих витрат, а Carlsberg одночасно нарікає на уповільнення макроекономічного зростання в Росії. «Слабку ситуацію в економіці» в числі негативних факторів впливу на продажу в третьому кварталі називає і тютюнова Philip Morris — російські відвантаження компанії за цей період знизилися на 10,1%, до 23 млрд сигарет.

Відчули зниження попиту і в ресторанах, насамперед мережевих. Виручка «Росінтер», який розвиває мережу «IL Патіо», «Планета Суші», TGI Fridays і Costa Coffee, за дев'ять місяців впала на 2,6%, до 7,3 млрд руб. Падіння в третьому кварталі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року виявилося ще глибше — на 8,6%, до 2,3 млрд руб. Мережеві заклади більшою мірою орієнтовані на трафік, і лояльність відвідувачів в них нижче, ніж в авторських, пояснює гендиректор Ginza Project Яна Пісоцька. За її оцінками, розмір середнього чека зменшився в цьому році приблизно на 10%. «Ми зіткнулися з нетрадиційною сезонністю. Кінець року не відповідає оптимістичним очікуванням», — каже пані Пісоцька. За оцінкою гендиректора компанії «Ресткон» Олени Перепелиці, на 10% знизилася відвідуваність ресторанів.

Обсуждение закрыто.