Росіяни не рвуться за покупками

Попит споживачів знижується також в одежному і взуттєвому рітейлі, підтверджують співрозмовники bialystok-targi.com. У консалтинговій компанії Esper Group основною причиною називають скорочення споживчого доходу. «Більше того, пік споживчих кредитів 2012 року створює тепер тягар для споживачів. Вони не тільки менше заробляють у реальному вираженні з урахуванням зростання цін на товари і послуги, ЖКГ тощо, але й повинні сплачувати кредити. Це скорочує споживчі витрати, особливо на вторинні категорії, такі як одяг і меншою мірою взуття», — говорить представник компанії Дарина Ядерна. В цілому люди як і раніше ходять в магазини, але при збереженні трафік кількість клієнтів скоротилась на 15-20%, число позицій у чеку — на 24%, а виручка в номінальному вираженні в середньому зросла лише на 3,6% (дані в середньому по 50 гравцям мас-маркету в 40 містах Росії за січень-листопад 2013 року).

Сповільнюється навіть бурхливо зростаючий в останні роки ринок інтернет-торгівлі. За даними дослідження Російської асоціації електронних комунікацій та Вищої школи економіки, в 2012 році обсяг онлайн-ритейлу досяг майже 285 млрд руб., що на 28% більше 2011 року. Але вже в 2013 році зростання очікується лише на рівні 22%. Темпи зростання сповільнюються в цілому на роздрібному ринку — офлайн і онлайн, — вважають в інтернет-гіпермаркеті Ozon, при цьому відбувається перерозподіл між категоріями. Так, скорочуються покупки ноутбуків, але збільшуються — побутової техніки, Hi-Fi і планшетів, сповільнюється зростання продажів художньої літератури російською, але зростає нехудожня, навчальна, іноземна література, наводить приклади представник Ozon Марія Назамутдинова.

Протягом усього 2013 року, починаючи з кінця зими, спостерігається падіння попиту на побутову техніку та електроніку (БТЕ) як на рівні компанії, так і по всьому ринку в цілому, зізнається керівник аналітичного відділу «Ельдорадо» Олена Жукова. Винна загальна макроекономічна ситуація, вважає пані Жукова: зростання доходів населення сповільнилося, з-за чого споживачі рідше купують БТЕ, хоча пропозиція збільшується, а конкуренція зростає. Відбувається стагнація попиту на домашню цифрову техніку, наприклад на ноутбуки, додає заступник директора з роздрібного бізнесу компанії «Білий вітер» Григорій Рзянин. Уповільнення зростання порівняно з минулим роком відчувається і в сегменті DIY (товари для ремонту, будівництва, облаштування будинку, садового ділянки), підтверджує директор інтернет-магазину «220 вольт» Леонід Довладбегян. «В цілому DIY продовжує рости, але позначаються макроекономічні чинники у вигляді стагнації промислового зростання», — обережно коментує він.

Обсуждение закрыто.