Корисні й шкідливі продукти запропонували маркувати кольорами світлофора

Росспоживнагляд розробить законопроект про кольорової індикації продуктів харчування. Про це повідомила керівник відомства Ганна Попова, виступаючи на президії Ради Федерації і Ради з питань АПК і природокористування при раді федерації, передає pencarihotel.com.

«Ми пропонуємо новий підхід до маркування продуктів харчування — колірна індикація. Корисні продукти — зеленим, проміжні — жовтим, червоним — коли у продукту високий вміст цукру, солі, або містить лише замінники. Ми готові приступити до розробки такого законопроекту», — розповіла глава відомства.

На думку Попової, не можна обмежуватися лише вказівкою складу продукту харчування на упаковці. Це недостатньо ефективно, вважає глава наглядового відомства.

У населення, за її словами, повинна бути можливість визначити, який саме продукт він купує. «Це не означає, що ми вводимо заборону, якесь регулювання. Це інформування споживача про сукупністю речовин, закладених в продукт харчування», — уклала вона.

Якщо законопроект отримає схвалення, на продукти харчування буде наноситися смуга відповідного кольору. Подібне маркування, за словами Попової, прийнята в ряді інших країн.

На початку 2016 року в Держдуму був внесений законопроект про введення акцизів на чіпси і газовану воду. Передбачалося, що ставки складуть 16 рублів за літр і 12 рублів за 100 грамів продукту відповідно. Повідомлялося, що аналогічне рішення може бути прийняте щодо акцизів на пальмову олію.

Обсуждение закрыто.