Торгові центри в регіонах: головні відкриття 2013—2014 в малих містах

У наступні 12 місяців на московський ринок виходить відразу кілька проектів суперрегіональних торгових центрів, які сумарно збільшать обсяг пропозиції в регіоні більш ніж на 500 тисяч кв.м.

Разом з тим, столичний ринок, з урахуванням заявлених проектів, близький до насичення. Більшість міст-мільйонників і півмільйоннників також досить заповнені великими торговельними комплексами, і в умовах жорсткої конкуренції на ринок виходять, як правило, об'єкти з новими концепціями.

І девелопери, в тому числі московські, в останні роки все частіше орієнтуються на невеликі міста, потенціал яких ще не розкритий. Так, за даними Jones Lang LaSalle, у 2012 році лише 7% з введених в експлуатацію 1,5 мільйона квадратних метрів торгових центрів було здано в Москві. А частка будівництва у невеликих населених пунктах досягла рекордної позначки 58%.

2013 рік може стати рекордним за обсягом нової пропозиції на ринку торгових центрів в Росії. За даними компанії «Магазин Магазинів», на другу половину року заявлено 45 торгових центрів загальною площею 1,53 мільйона кв.м. У разі якщо всі об'єкти будуть побудовані у строк, за підсумками року російський ринок зросте на 1,86 мільйона кв.м.

Примітно, що більше половини об'єктів буде побудовано в містах з населенням менше 1 мільйона жителів. Представляємо вашій увазі найбільш цікаві проекти в містах з населенням менше 500 тисяч жителів, в яких буде особливо розвиватися ринок торговельної нерухомості в найближчі три роки. У фокусі — торгові центри, які виходять у 2013—2015 роках на ринок найбільш перспективних серед девелоперів і рітейлерів міст і стають найбільшими торговельними майданчиками на найближчі роки.

«Золота Миля», Архангельськ

В Архангельську перший професійний торговий центр готується до відкриття на перетині головних магістралей міста — Троїцького проспекту і вулиці Володарського. Загальна площа ТРЦ складе 35 тисяч кв.м, орендна площа — 21 тисячу кв.м.

Орендарями виступлять продуктовий супермаркет, 7-зальний кінотеатр і розважальний центр, універмаг дитячих товарів, фітнес-центр, одежні універмаги, кафе і ресторанний дворик — усього понад 150 орендарів. Відкриття заплановано на третій квартал 2013 року.

«Ріо», Кострома

Найбільший девелопер торгових центрів ГК «Ташир» зводить один зі своїх нових торгових комплексів під брендом «Ріо» в Костромі. ТРЦ з'явиться в Заволзькому районі, на перетині вулиць Магістральна і Заволзька, в п'яти хвилинах від центральної частини міста.

ТРЦ «Ріо» стане першим великий торгово-розважальним центром в місті. Загальна площа складе 46 000 кв.м. Якірними орендарями виступлять великоформатний магазин товарів для дому «НАШ Гіпермаркет», супермаркет «Сьомий Континент» і гіпермаркет електроніки «М.відео». Концепцією передбачена класична торгова галерея, багатозальний кінотеатр, сімейний центр розваг, зона food-court і офісні приміщення.

«Червень», Сиктивкар

Група компаній «Регіони», що побудувала шість торгових центрів у федеральної мережі «Червень», готує до здачі свій новий об'єкт в Сиктивкарі. Комплекс розташується на перехресті Жовтневого проспекту і вулиці Малишева, основних транспортних артерій міста.

Загальна площа першої черги ТРЦ складе 45 000 кв.м, орендна площа — 30 000 кв.м. В числі орендарів заявлені продуктовий гіпермаркет, магазини федеральних мереж «Ельдорадо» і «Уютерра», багатозальний кінотеатр Mori Cinema і гіпермаркет дитячих товарів. Також в торговому комплексі відкриються ігровий центр, каток, кафе, зона фудкорту і торгова галерея з залученням міжнародних і федеральних мереж. Запуск проекту запланований на третій квартал 2013 року.

«Перлина Сибіру», Тобольськ

У другому за чисельністю населення місті Тюменської області відкривається торговельно-розважальний центр «Перлина Сибіру» загальною площею 53 000 кв.м. Комплекс побудований на двох жвавих проспектів міста, Комсомольського і Менделєєва. Проект реалізований з використанням технологічних світлових рішень. Зокрема, на даху ТРЦ побудовано унікальне бігове кільце під прозорим куполом, яке з'єднується з фітнес-центром.

Відомо, що за даними на другий квартал 2013 року здано понад 75% площ торгового центру. Орендарями «Перлини Сибіру» стали магазини федеральних мереж «Спортмастер», «Дитячий світ», Spar, Benetton, O«Stin, Ecco, Befree, «Твоє», «Л»Етуаль» та ін. Офіційне відкриття торгового центру відбудеться наприкінці жовтня.

«Акваполіс», Псков

У Пскові ведеться будівництво першого в місті великого торгово-розважального центру з аквапарком. Об'єкт буде розташований на перетині вулиць Кузбасівській Дивізії та Ювілейної. Загальна площа «Акваполиса» складе близько 56 000 кв.м, орендна — 31 000 кв.м.

Якірними орендарями виступлять гіпермаркети федеральних мереж у всіх затребуваних сегментах, а також багатозальний кінотеатр. Відомо, що перший гіпермаркет в місті відкриє петербурзька мережа «О'кей». Торгова галерея буде вміщати близько 100 магазинів федеральних і міжнародних брендів. Також в рамках проекту буде створена спеціальна рекреаційна зона на березі річки Велика. Крім аквапарку, «родзинкою» центру стане унікальний спа-центр з російською лазнею. Відкриття ТРЦ «Акваполіс» заплановано на початок 2015 року.

«Аеро Парк», Брянськ

Будівельний бум на ринку торговельної нерухомості Брянську буде підтриманий відкриттям найбільшого у місті шопінг-молу «Аеропарк». Загальна площа першої черги ТРЦ, запуск якого відбудеться в жовтні, складе 62 700 кв.м (торгова площа — 46 000 кв.м). А після введення в експлуатацію 2-ї та 3-ї черг комплексу навесні 2015 року його площа сягне позначки 112 700 кв.м (торгова — 84 000 кв.м).

ТРЦ «Аеропарк» відкривається на вулиці Об'їзній, великої магистрале, що з'єднує Радянський і Бежицький райони міста. У числі орендарем молла — продуктовий гіпермаркет «Стрічка», " мультиплекс «Люксор», гіпермаркет Media Markt, магазини «Снігова Королева» «Дитячий Світ», Adidas, New Yorker, бренди Inditex Group та ін У другій фазі комплексу будуть залучені гіпермаркет DIY, дитячий розважальний центр, ресторанний дворик і нова торгова галерея.

«Ренесанс Парк», Курськ

В Курсі в кінці 2013 року відбудеться відкриття найбільшого у місті торгово-розважального центру «Ренесанс Парк». Шопінг-молл розташується вулиці Енгельса, великої магістралі, що з'єднує центр міста з Сеймским округом.

ТРЦ загальною площею 58 600 кв.м об'єднає понад 100 провідних міжнародних операторів і федеральних операторів. Орендарями ТРЦ «Ренесанс Парк» заявлені гіпермаркет «Ашан» і Media Markt, магазини «Спортмастер», «Снігова Королева», «Дитячий світ», «Уютерра», а також фітнес-клуб, дитячий розважальний і розвиваючий центри і велика зона food-court.

Джерело: http://www.malls.ru/

Обсуждение закрыто.