У Британії через Brexit рекордно знизився індекс споживчої довіри

bryt1011426249

Індекс довіри споживачів до економіки Великобританії за липень впав до мінус 12 пунктів з мінус 1 пункту в червні — це найбільш різке зниження показника за місяць з березня 1990 року, повідомляє дослідницька компанія Gfk.

Gfk відзначає, що показник характеризує погіршення відповідних настроїв після минулого в країні 23 червня голосування по виходу з Європейського союзу (Brexit). На користь Brexit тоді проголосували 51,9% британців. Причому коли Gfk раніше провела опитування по гарячих слідах події, з 30 червня по 5 липня, показник опинився на мінус 9 пунктах (це було рекордним падінням за 22 роки).

Крім того, індекс оцінки споживачів Британії особистого матеріального становища знизився з червня на 7 пунктів, а в річному вираженні на 5 пунктів — до мінус 1 пункту. Індекс очікуваних змін особистого матеріального становища з минулого місяця опустився на 9 пунктів, а за рік — на 7 пунктів, також до мінус 1 пункту.

Індекс оцінки загальної економічної ситуації в країні впав на 12 пунктів з червня і 24 пункту рік до року, до мінус 25 пунктів. Очікування споживачів щодо змін економічного стану країни знизилися на 19 пунктів з червня і на 32 пункти в річному вираженні — до мінус 33 пунктів.

«Споживачі у Великобританії після Brexit повідомляють про вищий рівень занепокоєння в цьому місяці», — наводяться в релізі слова керівника підрозділу GfK за ринковою динаміці Джо Стэтона (Joe Staton). Як зазначає агентство Рейтер, це може спонукати Банк Англії до дій. Засідання регулятора відбудеться 4 серпня. За прогнозами аналітиків, опитаних Рейтер, ЦБ країни вперше з 2009 року знизить відсоткову ставку до рекордно низького рівня в 0,25% з поточних 0,5%.

«Тим не менш, індекс продовжує залишатися на відносно високому рівні за історичними мірками. Його майбутня траєкторія залежить від того, чи вступимо ми в новий період руйнівної економічної невизначеності чи відновимо довіру, зайнявши позитивну позицію щодо переговорів про нові умови для Великобританії», — підкреслює Стентон.

Обсуждение закрыто.