Жителі Латвії поскаржилися на зростання цін через перехід на євро

Покупець розплачується банкнот євро в магазині Риги

Покупець розплачується банкнот євро в магазині Риги
Фото: Ints Kalnins / Reuters

Латвійські правозахисники після вступу країни в єврозону стали отримувати численні скарги на неправильне конвертацію валют і підвищення цін на товари. Про це в п'ятницю, 3 січня, повідомляє «Інтерфакс».

Агентство відзначає, що Центр захисту прав споживачів за перші три дні 2014 року отримав втричі більше скарг, пов'язаних з євро, ніж було отримано за весь час з моменту введення в Естонії в 2011 році. При цьому в більшості своїй скарги виявляються обґрунтованими: повідомлення про порушення прав споживачів поки підтвердилися у 78 відсотках випадків.

Крім підвищення цін і неправильної конвертації валют нарікання з боку латишів викликають дії окремих торговців, не вказують на товарах ціни в обох діючих на даний момент в країні валютах — в латах і в євро.

Латвія з 1 січня 2014 року остаточно приєдналася до єврозони, ставши її 18-м учасником. Зараз в країні діє перехідний період, під час якого розплачуватися за покупки можна як євро, так і латами, однак здачу касири в будь-якому випадку будуть давати в євро. Очікується, що перехідний період триватиме до 14 січня 2014 року, після чого в обігу залишаться тільки євро.

Обсуждение закрыто.