Електронна торгівля: розвиток, перспектива, увага з боку держави

Електронна торгівляВерховній Раді України заслухали повідомлення про зростання обсягів продажів з використанням мережі інтернет — це може викликати у влади бажання ініціювати введення більш високих мит чи обмежень на отримання товарів через мережеві магазини.

Три квартали минулого року збільшили частку IT-сфери у ВВП країни на 1,8%, при цьому експерти прогнозують подальше зростання у розмірах від 5 до 8%. Що стосується експорту послуг електронних і інформаційних технологій, то його абсолютна величина склала більше $1 млрд., а приріст — понад 28%.

Інтернетом стали користуватися на 18% більше споживачів, в даний час кількість користувачів мережі перевищує 6 млн. абонентів. Електронна комерція і продажу товарів в мережі інтернет перевищили в обсязі 1 млрд. гривень, а це майже наполовину перевищило рівень трьох кварталів 2012 року. Найбільша активність в сфері інтернет-торгівлі спостерігається в Києві — на нього довелося майже 80% продажів, пише compexp.org. Доходи операторів від надання послуги доступу в інтернет склали майже 3 млрд. гривень.

Подальший розвиток інформаційних технологій та пов'язаних з ними галузей діяльності очевидно, однак, власникам мережевих ресурсів, що займаються продажами товарів, непогано подивитися на сусідів — в Росії різко знижений кордон вартості безмитної покупки через мережу, і тепер можна придбати лише товарів на $150 без стягнення платежів. Раніше цей поріг становив $1000. У Білорусі подібна норма діє вже давно, і держава активно відстежує всі подібні операції.

По мірі розвитку можливостей в області електронної комерції держави все більше звертають увагу на що проходять через неї грошові потоки і намагаються отримувати з них надходження до бюджету.

Обсуждение закрыто.