У ринку виробництва електромобілів побачили ознаки фінансової бульбашки

Агентство звернуло увагу на те, що ринкова вартість компанії Tesla на цьому тижні перевищила 540 мільярдів доларів, що в 250 разів більше її очікуваного прибутку в цьому році. При цьому з 2003 року Tesla як мінімум двічі опинялася на межі банкрутства.

Також Bloomberg відзначає, що трійка торгуються на американських біржах китайських виробників електрокарів – Nio, XPeng і Li Auto – не приносить прибутку. Хоч в сукупності їх капіталізація становить 154 мільярдів доларів, за останній квартал разом вони поставили менше 30 тисяч автомобілів.

24 листопада американський виробник електровантажівок першу партію електричного пікапа R1T всього за тиждень. Машини ще не зібрали: через обмеження виробничих потужностей більшість потенційних покупців навряд чи отримають свою машину раніше першого кварталу 2022 року.

У червні засновник Tesla Ілон Маск заявив, що його не хвилює розмір його капіталу. «Ці цифри постійно зростають або падають. А насправді важливо лише створювати відмінні продукти, які подобаються людям », – сказав він.