Архив за месяц: Август 2018

spanelskachripka_1

Пандемии 20-21 столетия

Смертельно опасным заболеванием современности является сыпной тиф, который вызывается внутриклеточным паразитом-протеобактерией — Риккетсия Провачека (Rickettsia prowazekii). Впервые эта инфекция стала известна в 15 веке, однако приобрела особенное распространение именно в 20 веке. Читать далее

Запись опубликована автором в рубрике news.
cherep71e20

Сіднейська опера влаштувала розпродаж черепиці з даху

Сіднейський оперний театр оголосив про початок продажу черепиці зі свого даху. Про це повідомляється на спеціально створеному театром сайті . Кампанія під назвою «Own Our House», покликана залучити кошти на ремонт будівлі, була запущена в понеділок.

Першим шматок черепиці купив актор Х'ю Джекман. Скільки актор заплатив за свою покупку, не повідомляється.

Всього в продаж надійшло 125 тисяч фрагментів черепиці з найвищого «вітрила» театру; у вигляді декількох «вітрил» виконана вся дах опери. Здійснити покупку онлайн може будь-хто. Один шматок черепиці обійдеться покупцям в суму від 100 (матова плитка) до 400 (плитка з глянцевою поверхнею) австралійських доларів (90-360 доларів США). Сподобався фрагмент можна вибрати на 3D-схемою будівлі опери на сайті. Черепиця при цьому залишиться на даху опери, але у неї з'явиться постійний приватний власник.

Кожен власник може персоналізувати куплену черепицю за допомогою лазерної технології. Наприклад, на плитці можна залишити напис або надрукувати фото. Також на сайті опери пропонують створювати віртуальні спільноти власників черепиці, розповідати про свою покупку в соцмережах і шукати своїх «сусідів» по ​​даху.

У 2010 році влада австралійського штату Новий Південний Уельс виділили на ремонт Сіднейської опери 130 мільйонів австралійських доларів (109,1 мільйона доларів США), в той час як на повне оновлення будівлі було потрібно близько 800 мільйонів. Суми 130 мільйонів вистачило лише на заміну сценічного обладнання, але це дозволило опері залишатися відкритою для відвідувачів.

Сіднейський оперний театр, побудований за проектом данського архітектора Йорна Уотсона, відкритий для відвідувачів з 1973 року. У 2007 році будівлю театру було включено до переліку об'єктів всесвітньої культурної спадщини і взято під охорону ЮНЕСКО.

Запись опубликована автором в рубрике news.