nors800

У Норвегії придумали «податок на Теслу»

Влада Норвегії вирішили обкласти додатковим податком власників дорогих електромобілів, в першу чергу седанів Tesla Model S і кросоверів Model X.

Влада Норвегії вирішили якщо не пригальмувати бум «електромобілізаціі» в країні, то хоча б збільшити бюджетні доходи за рахунок покупців дорогих електромобілів. У проекті бюджету на наступний рік міститься пропозиція ввести диференційований податок на електромобілі в залежності від їх ваги.

У разі прийняття цих поправок найсильніше постраждають власники Tesla Model S в найпотужнішій версії P100D і всіх версій кроссовера Model X. Поправки вже встигли прозвати «податком на Теслу». Наприклад, власник базової версії Tesla Model S 75D буде платити 7000 крон на рік, А власник топової версії — вже 70 000 крон. Таку ж суму доведеться викласти і за версією кросовера Model X, оскільки їх вага перевищує 2500 кг. При цьому найдоступніший електромобіль компанії, седан Tesla Model 3, від такого податку буде звільнений, оскільки його вага нижча 2500 кг. Правда, невідомо, коли Model 3 добереться до Європи і Норвегії, зокрема, яка є найбільшим ринком збуту Tesla в Старому Світі.

Можлива зміна законодавства вже викликала бурю протесту з боку «зелених» та інших громадських організацій. Вони попереджають уряд, що запровадження «податку на Теслу» призведе не тільки до втрати Норвегією лідируючих позицій за кількістю електромобілів в країні, але і до додаткового забруднення навколишнього середовища. Багато, хто хотів пересісти зі звичайного автомобіля на електромобіль, відмовляться від цієї затії, а мова йде, в першу чергу про власників старих машин з ДВС, кажуть у Національній автомобільної федерації Норвегії.

За підсумками перших восьми місяців частка електромобілів в загальному обсязі продажів нових легкових транспортних засобів в Норвегії склала 20,7%, ще близько 40% припало на гібрида. Лідерами з продажу є Volkswagen e-Golf і BMW i3, однак і моделі Tesla показують хороші результати: кросовер Model X займає восьме місце в списку найбільш продаваних електромобілів. До речі, якщо вас цікавить вартість нових авто у різних країнах, радимо відвідати сторінку https://auto.ria.com/news/autobusiness/225579/skolko-stoyat-novye-avto-v-raznykh-stranakh.html.

Обсуждение закрыто.