iran7c3148b

Іран визнав економічний колапс

Іран переживає найважчу економічну кризу в своїй новітній історії, заявив президент країни Хасан Рухані, слова якого наводить його офіційний сайт.

«Сьогодні наша країна знаходиться під тиском і економічними санкціями, найтяжчими за останні 40 років. Сьогодні ми стикаємося з тиском з боку Америки і її послідовників », — сказав Рухані.

За його словами, в проблемах країни немає провини «сумлінного уряду або ісламської системи», а влада США «безумовно зазнала невдачі» в спробах вести проти Ірану санкційну політику.

Виступ президента було приурочено до 40-річчя Ісламської революції в Ірані, що закінчилася 11 лютого 1979 року. За її підсумками в країні була ліквідована монархія і встановлена ​​ісламська республіка, вищим керівником якої вважається духовний лідер — аятолла. Зараз цю посаду обіймає Алі Хаменеї.

У 2018 році США вийшли з міжнародної угоди, що стосується іранської ядерної програми, і ввели санкції відносно Тегерана. Вони включають в себе заборону на доларові операції для місцевого центробанку і ембарго на експорт іранської нафти. В результаті місцева валюта ріал ослабла більш ніж в два рази.

Обсуждение закрыто.