Падіння і компроміси

naf1350cef

Чим запам'ятається 2016 рік світовому і російському нафтогазу

Для нафтогазового ринку минулий рік був багатий на знакові події — як у світовому масштабі, так і в межах країни. Хоча Росія і не може безпосередньо впливати на нафтові ціни, виступаючи одним з найбільших світових експортерів енергоресурсів у світі, вона тим не менш надає безпосередній вплив на кон'юнктуру світового ринку нафти і газу.

У листопаді аналітики рейтингового агентства Fitch констатували, що санкції країн Заходу щодо Росії поки не зробили істотного впливу на російський нафтовий сектор. Росія, за їх словами, залишається ключовим експортером нафтопродуктів, хоча за обсягами видобутку нафти її випереджають США і Саудівська Аравія. Експерти констатували у Росії великий потенціал на ринку нафти: в кінці 2015 року на країну припадало 6 відсотків всіх світових резервів, при цьому розробка більшої частини доведених запасів ще не почалася.

У жовтні 2016 року видобуток нафти в країні склала 11,2 мільйона барелів на добу, що стало рекордним значенням для сучасної Росії, відзначили в Fitch. Виробництво нафти в Росії росло багато в чому завдяки розробці нових родовищ, інвестицій в які були зроблені раніше. Крім того, російським компаніям допомогла девальвація рубля, яка підтримала рублевий обсяг їх прибутку.

При цьому в січні-березні 2017 року Росія, згідно з графіком, скоротить експорт нафти на 377 тисяч тонн порівняно з четвертим кварталом поточного року, до 50,98 мільйона тонн, повідомив 20 грудня офіційний представник компанії «Транснафта» Ігор Дьомін. За його словами, які наводить ТАСС, в четвертому кварталі 2016 року в далеке зарубіжжя з Росії експортується 51,357 мільйона тонн.

Як зазначив Дьомін, експорт Казахстану через Росію зросте з 4,46 мільйона тонн в четвертому кварталі до 4,825 мільйона тонн у першому кварталі 2017 року. «Туркменський транзит взагалі піде (240 тисяч тонн на квартал), а азербайджанський транзит зменшиться з 400 тисяч до 325 тисяч тонн у першому кварталі», — сказав він. Представник компанії також повідомив, що зараз заплановано падіння експорту з РФ в далеке зарубіжжя на 380 тисяч тонн, з урахуванням транзитних обсягів воно складе 325 тисяч тонн. При цьому планується збільшення експорту до Білорусі — з 3 мільйонів тонн в четвертому кварталі до 4,5 мільйона тонн у першому кварталі 2017 року.

Обсуждение закрыто.