У Лівії відновлять роботу ключові нафтові термінали, закриті з 2014 року

liviaterm340036186

Лівійський уряд національної згоди оголосив про відкриття нафтових терміналів «Нафтового півмісяця Лівії», які не працювали з грудня 2014 року.

Радикальний ісламістський альянс «Світанок Лівії» скоїв напад на найбільші лівійські порти в грудні 2014 року, після чого робота терміналів була зупинена. Бойовики неодноразово робили спроби захопити контроль над прибережною зоною Лівії, званої «нафтовим півмісяцем». Ця зона починається в 500 кілометрах на схід від столиці Тріполі, в ній розташовані важливі нафтові термінали Рас-Лануф, Ес-Сідр, Марса-Брега. Їх експортні можливості становлять 600 тисяч барелів на день. Останнім часом порти контролювалися Гвардією оборони нафтових об'єктів.

Заступник голови уряду Муса аль-Куні заявив про відкриття терміналів журналістам, виступаючи в порту Рас-Лануф разом з лідером ополчення Ібрагімом Джидраном, передає портал Akhbar Libya. При цьому чиновник не став розкривати деталі домовленості, завдяки якій була відновлена робота терміналів.

Аль-Куні назвав відновлення експорту нафти початком відновлення Лівії.

В Лівії 31 березня приступив до роботи новий уряд національної згоди на чолі з прем'єром Файезом ас-Сараджем. Уряд сподівається відновити цілісність країни, яка з моменту повалення в 2011 році режиму Муаммара Каддафі перебувала на грані розпаду. Окремі райони Лівії досі захоплені бойовиками, пов'язаними з терористичним угрупуванням «Ісламська держава».

Обсуждение закрыто.