Експерти: «Розрахунок податку на ТЦ кадастру викличе масові позови»

Перехід з 2014 року до використання кадастрової вартості при обчисленні податку на окремі види майна підприємств, так званий податок на торгові і бізнес-центри, викличе масові звернення підприємців в арбітражні суди, таку думку висловили експерти з адвокатського бюро «Єгоров, Пугінський, Афанасьєв і партнери».

«Будуть досить масові звернення», — заявив заступник керівника податкової практики Марк Ровинський, виступаючи в четвер перед журналістами.

Закон, прийнятий наприкінці 2013 року, визначив, що кадастрова вартість для розрахунку податку на майно буде застосовуватися до таких об'єктів, як адміністративно-ділові центри, торгові центри, нежитлові приміщення, призначені або використовуються під офіси, торгові об'єкти, а також об'єкти нерухомості іноземних організацій, які не мають постійних представництв в Росії.

За словами Ровінського, проведена кадастрова оцінка об'єктів нерухомості часто перевищує ринкову. «Це не ринок, це (найчастіше) цифра, взята зі стелі», — сказав експерт. Але переконати суд знизити кадастрову вартість, за його словами, буде непросто, оскільки «результати кадастру вже були помножені на ставку і записані в доходи бюджету».

Як зазначив партнер судово-арбітражної практики Сергій Ковальов, є два способи оскарження кадастрової оцінки — адміністративний і судовий, при цьому в суді можна оскаржувати як потенційний відмова адміністративного органу в порядку адміністративного судочинства, так і безпосередньо вимагати перегляду кадастру в позовному провадженні, в обох способів є свої плюси і мінуси.

За словами Ковальова, у когось, можливо, буде навіть привід піти в Конституційний суд РФ для перевірки конституційності закону, оскільки в ньому можна угледіти порушення принципу рівності.

Як вважає Ровинський, іноземні компанії можуть домагатися судового захисту, посилаючись, зокрема, на двосторонні угоди Росії з іншими державами про недискримінацію. «Оподаткування у кіпріота не повинно бути гірше, ніж у росіянина», — пояснив суть угод експерт.

Крім того, він назвав парадоксальною ситуацію, коли оподаткуванню за новою схемою піддаються тільки компанії, внесені в закритий список, а нововиявлені об'єкти підлягають включенню в список на наступний рік. При цьому процедура включення в список не прописана, як і відповідальність адміністративного органу за невключення до нього тих чи інших об'єктів. Експерт засумнівався, що законопроект проходив експертизу на корупційну ємність.

В даний час податок на майно фізичних осіб і організацій сплачується виходячи з інвентаризаційної вартості, яка зазвичай істотно нижче реальної. У Москві новий законопроект торкнеться однієї восьмої частини підприємців — власників близько 2 тисяч офісних і торгових об'єктів, які мають площу понад 5 тисяч квадратних метрів. Влада Москви очікують, що в 2014 році додаткові доходи бюджету від податків з торгово-офісної нерухомості складуть близько 17 мільярдів рублів, а в 2016 році зростуть до 50 мільярдів рублів.

РИА Новости за матеріалами РАПСІ

Обсуждение закрыто.