Британець дивом уникнув смертної кари в Іраку через одну річ у багажі

10.06.2022 by No Comments

Суд Багдада засудив у понеділок, 6 червня, громадянина Великобританії до 15 років ув’язнення за спробу контрабанди давніх артефактів із країни. Про це пише Reuters.

Інцидент стався у березні 2022 року. 66-річного Джеймса Фіттона (James Fitton) було заарештовано в міжнародному аеропорту Багдада через одну річ у його багажі — в особистих речах мандрівника було виявлено фрагменти стародавнього глиняного посуду.

Багдадський кримінальний суд ухвалив, що Фіттон отримав артефакти, які є культурною спадщиною Іраку, незаконним способом і спробував вивезти їх із країни «зі злочинним наміром». Зазначається, що британцю вдалося дивом уникнути смертної кари — звичайний захід за подібні злочини в практиці іракського законодавства.

Разом із Фіттоном був заарештований громадянин Німеччини Волкер Вальдманн (Volker Waldman), який також намагався вивезти уламки глиняного посуду. Проте німця виправдали. Адвокат британця заявив, що був шокований вироком, оскільки його підсудний не знав, що давні фрагменти є артефактами. Захист Фіттона має намір оскаржити рішення суду.