Кити-вбивці напали на моряків серед ночі та протаранили їхню яхту

10.06.2022 by No Comments

Група косаток, також відомих як кити-вбивці, серед ночі напала на десятиметрову вітрильну яхту неподалік іспанського курорту Барбате поблизу Кадіса, Андалусія. Про це повідомляє Daily Mirror.

Стурбовані моряки терміново звернулися до служби порятунку, проте косатки встигли протаранити судно. З кількох особин складалася група косаток, що брала участь у нападі, залишилося невідомим.

Рятувальники відбуксирували постраждалу яхту в порт за кілька годин. Ніхто із членів екіпажу не постраждав.

З 2020 року почастішали напади косаток на судна біля атлантичного узбережжя Іспанії та Португалії. Тварини організовано нападають на невеликі яхти, ламають кермо і годинами б’ють по корпусу з такою силою, що можуть розвернути судно. Фахівці з’ясували, що у 2020 році у всіх нападах брали участь три молоді косатки, що отримали прізвиська Чорна Гледіс, Сіра Гледіс та Біла Гледіс.

У червні 2021 року близько 30 косаток оточили судно, коли воно йшло за 40 кілометрів від іспанського берега. Великі тварини кидалися на кермо яхти та розвертали її.

Причину нападів поки що не встановлено. Деякі експерти вважають, що для косаток такі нальоти — це насамперед розвага. Можливо, їх бавить, коли під ударами розвертаються цілі кораблі. За словами фахівців, це дуже розумні тварини, від них очікується чого завгодно.