У американській країні почала зникати трава

18.07.2022 by No Comments

У столиці Чилі Сантьяго через десятирічну посуху стала рідкістю трава. Американське місто змушене обмежити використання води і переконати ландшафтних дизайнерів відмовитися від пишних зелених насаджень, пише Reuters.

За останні десять років клімат Сантьяго змінився – став набагато сушішим і в результаті перетворився на напівпустельний, тоді як раніше проекти парків, садів та скверів адаптували під середземноморський клімат. Наразі місцеві муніципалітети планують висаджувати вздовж автомагістралей рослини, які споживають мало води, на відміну від звичних дерев та кущів.

Зелені луки та алеї ще можна зустріти у престижних районах міста, тоді як із менш благополучних районів вони майже зникли. У міському парку Сантьяго рівень води у каналах знизився на 80 відсотків за останні роки. Чиновники працюють над оновленням іригаційних систем і прагнуть підготувати парк до більш посушливого клімату. Наприклад, замінюють натуральні газони на штучні. За словами заступника директора парку Едуардо Вільялобоса, заміна п’яти гектарів газону заощадила місту 300 тисяч літрів води.