У США вирішили рятуватися від штормів за допомогою устриць

18.07.2022 by No Comments

У США вирішили рятувати Нью-Йорк від штормів за допомогою устриць Десятки ресторанів передають порожні мушлі команді реставраційного проекту Living Breakwaters. Ця ініціатива спрямована на зміцнення берегів міста останками молюсків, повідомляє The Guardian.

Команда Living Breakeaters використовує раковини устриць як матеріал для будівництва живого берегового рифу, який може допомогти захистити Нью-Йорк від катаклізмів, що почастішали через глобальне потепління. Довжина стіни становитиме майже вісім кілометрів, її частину буде занурено під воду. Експерти сподіваються, що конструкція не лише допоможе стримувати повені, але й забезпечить комфортне середовище для водних мешканців. Бюджет ініціативи – 103 мільйони доларів.

Ландшафтний архітектор Кейт Орфф, який працює над Living Breakeaters, відзначила, що природа знаходиться у великій небезпеці і потребує допомоги. «Ми маємо зробити відновлення екосистем першорядним завданням. Інакше людство втратить звичне довкілля», — заявила вона. Каркас розробленої Орфф будівлі складатиметься з каменю, який покриють переробленими раковинами. Водночас каміння та останки молюсків стануть міцною перепоною для води. Крім того, раковини є відмінним фільтром – одна устриця може відфільтрувати близько 190 літрів води на день, увібравши забруднення.