Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Россільгоспнагляд відмовився розширювати список постачальників норвезької риби

12:48, 3 червня 2013, автор: Яна КЛОЧКО

Заступник керівника Россільгоспнагляду Євген Непоклонов обговорив проблеми контролю за безпекою риби, що імпортується до Росії, з виконавчим директором Державної служби по нагляду за харчовими продуктами Норвегії (Mattilsynet) Харальдом Йейном.

На переговорах норвезька сторона ознайомила російських колег із змінами в структурі Mattilsynet, подіях за останні роки. В даний час штат служби, безпосередньо підпорядкованої Міністерству сільського господарства і продовольства Норвегії, налічує 1530 чоловік. Основним завданням відомства є контроль безпеки продовольства за принципом «від поля до прилавка». Відносно підприємств аквакультури здійснюються наглядові заходи щодо всього виробничого ланцюжка – від вирощування мальків і виробництва кормів до забою, оброблення і транспортування готової продукції. Кожна ферма по вирощуванню лосося перевіряється чотири рази на рік.

Як повідомили у прес-службі Россільгоспнагляду, у зв'язку з утворенням Митного союзу і приєднанням Росії до ВТО назріла необхідність перегляду основного документа – меморандуму 2009 р., що регламентує умови безпечних постачань норвезької риби до Росії. Керівник норвезької частини сумісної робочої групи із забезпечення безпеки рибної продукції Бйорн Кнудтсен підтвердив зацікавленість в створенні такого технічного документа. За словами Євгена Непоклонова, в першу чергу повинні бути регламентовані постачання до Росії охолодженої риби, на яку доводиться до 80% імпорту.

Найближчим часом норвезька сторона представить Россільгоспнагляду свої пропозиції по підготовці рамкового документа по забезпеченню безпеки рибної продукції, Норвегією, що поставляється, до Росії. Поки ж російський наглядовий орган відмовився включати в реєстр постачальників нові норвезькі підприємства навіть під гарантії Mattilsynet.

Євген Непоклонов також звернув увагу на пропозицію ділових кіл про проведення суцільного моніторингу всієї охолодженої рибної продукції, що поступає з Норвегії до Росії. Цей захід може ефективно підвищити рівень її безпеки, захистити споживача і забезпечити стабільність постачань.

Система, при роботі якої бізнес ставав би додатковим гарантом безпеки продукції, могла б допомогти уникнути введення масованих тимчасових обмежень і використовуватися на тимчасовій основі до створення Mattilsynet системи, що реально гарантує повну відповідність продукції, що поставляється, нормам і вимогам законодавства Росії і Митного союзу. У свою чергу це сприятиме швидкому внесенню добросовісних підприємств в список постачальників продукції на російський ринок, вважають у Россільгоспнагляді.

На головну