Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Роснано відкриє магазини майбутнього

10:48, 3 червня 2013, автор: Петро ВИННИК

Інвестиційна компанія у області нанотехнологій «Роснано» почне будівництво «магазина майбутнього» в Томську. Раніше в рамках експерименту подібний проект проводився спільно з X5 Retail Group.

У Томську група компаній «Лама» вже вибрала земельну ділянку для будівництва нанотехнологічного магазину. Супермаркет площею до 2500 квадратних метрів відкриється в кінці 2014 - початку 2015 роки у партнерстві з держкомпанією «Роснано», яка займається федеральним проектом по створенню інноваційного рітейлу «Магазин майбутнього».

За повідомленнями прес-служби компанії «Роснано», програма розроблена для того, щоб упровадити застосування інноваційних рішень і технологій у сфері роздрібної торгівлі. Наприклад, енергоспоживання в інноваційних магазинах планується понизити до 60-65% за рахунок використання нових розробок в теплоізоляції. А рух товару від виробника на склад, з складу в торговий сад, а потім до каси відстежуватиметься за допомогою технології безконтактних радіочастотних міток RFID (Radio Frequency Identification). Така система дозволить контролювати терміни придатності і одержувати інформацію про кількість товару на полицях.

Перший експериментальний «магазин майбутнього» інвестиційна компанія відкрила в 2012 році разом з X5 Retail Group. Ця компанія управляє мережами «П'ятірочка», «Перехрестя» і «Карусель». Проте через п'ять місяців експериментальний магазин закрився. Газета «Відомості» повідомляє, що зараз, за словами директора по розвитку «Магазина майбутнього» Володимира Комолова, творці проекту ведуть переговори з рітейлерами, у тому числі і з X5, про продовження проекту на базі діючого супермаркету, доступ в який був би відкритий для всіх покупців. Одержати коментарі X5 поки не вдалося.

Планується, що надалі «магазини майбутнього» з'являться в Казані і Москві. Аналітики оцінюють будівництво таких супермаркетів в $8-10 млн.

На головну