Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Рибогосподарські підприємства хочуть єдиних ринкових правил

12:48, 3 червня 2013, автор: Ольга ТОПОРІВСЬКА

Учасники «Рибного союзу» вирішили підсилити роботу над створенням умов для рівної конкуренції при доступі до зарубіжних ринків.

На позачергових загальних зборах «Рибного союзу» був прийнятий звіт виконавчого директора Сергія Гудкова про діяльність галузевого об'єднання в першому півріччі 2013 р. Також представники союзу обговорили актуальні питання розвитку рибогосподарського комплексу.

Учасники зборів проголосували за підвищення ефективності роботи виконавського органу по декількох напрямах діяльності союзу. Зокрема, планується підсилити роботу по забезпеченню рівної конкуренції при доступі до зарубіжних ринків, рівного доступу до спрощеного режиму митного оформлення. Крім того, актуальним напрямом залишається федеральний моніторинг якості і безпеки тієї, що реалізовується рибопродукції спільно з Асоціацією компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) і суспільствами захисту прав споживачів.

Загальні збори одноголосно прийняли Антимонопольне застереження. Згідно цьому документу, співробітники і учасники «Рибного союзу» не повинні вступати в які-небудь дискусії, переговори, займатися якою-небудь діяльністю або здійснювати вчинки, які можуть прямо або побічно порушувати чинне антимонопольне законодавство РФ. Також в ході зборів відбулися довибори в раду союзу.

Окремим питанням обговорювалася ситуація з сертифікатом Митного союзу на ввезення живої риби. Як розповів Сергій Гудков, великі складнощі виникли через відсутність перекладу на англійську мову ветеринарного сертифікату для ввезення до Росії смолту атлантичного лосося. «Доставка такого смолту з Норвегії - це єдина можливість для учасників «Рибного союзу» - компаній «Російське море – Аквакультура» і «Російський лосось» - завезти посадочний матеріал», - підкреслив виконавчий директор галузевого об'єднання. - Життєвий цикл у малька обмежений, інших постачальників немає, і якби не оперативне рішення питання, наші підприємства на рік би залишилися без посадочного матеріалу, який ніде заповнити». Він відзначив, що за сприяння Россільгоспнагляду проблему вдалося вирішити достатньо швидко.

На головну