Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Торгівля нафтою по морю досягла рекордних обсягів

10:48, 3 червня 2013, автор: Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ

За підсумками 2012 року світові перевезення нафти по морю виросли на 10 відсотків до 7,8 мільйонів миль тонни в рік, що стало рекордом. Про це пише газета The Financial Times з посиланням на дані брокера Icap Shipping, що зібрав дані про перевезення найбільших компаній. Зростання об'єму перевезень стало максимальним за останні десять років.

Зростання морських перевезень пов'язане не із збільшенням об'ємів торгівлі нафтою, а із зростанням об'ємів доставки на дальні відстані. Об'єми експорту нафти із Західної Африки і Латинської Америки до Китаю і Індії протягом останніх декількох років упевнено ростуть, тоді як об'єми продажу вуглеводнів з цих регіонів в США — знижуються.

Перша тенденція пов'язана із зростанням економіки Індії і Китаю (довідкову інформацію про Індію можна прочитати на сторінці туристичного порталу тут http://stimulzlall.com/p4_l74.html), друга — зі «сланцевою революцією» в США і збільшенням виробництва вуглеводнів в цій країні. Зокрема, перенаправляти імпорт із США до Азії вимушені Нігерія, Венесуела і Ангола. Так, імпорт нафти з Венесуели до Індії росте з 2011 року.

Зміна основних напрямів світової торгівлі нафтою, відзначає видання, створює підвищене навантаження на багато ключових транзитних коридорів, такі як протока Малакка (розділяє Суматру і Малайський півострів).

Індія і Китай відчувають нестачу енергоресурсів, із-за чого вони вимушені шукати нові джерела для отримання нафти і газу. Так, КНР активно веде переговори про нарощування імпорту з Росії і Казахстану. Республіка також має намір здобувати сланцевий газ. Минулого року імпорт нафти до Китаю виріс на шість відсотків.

Імпорт нафти в США падає з 1997 року, із-за чого в країні продовжується дискусія, чи коштує американським військам охороняти основні транзитні шляхи від піратів. У 2012 році імпорт нафти в США впав ще на п'ять відсотків. За підсумками минулого року США вперше з 1970-х років поступилися першим місцем в світі по імпорту нафти; це місце дісталося Китаю.

На головну