Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Tesco погано продається

13:28, 5 червня 2013, автор: Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ

Минулого тижня оприлюдненаа свіжа статистика з продажу однієї з найбільших роздрібних мереж Tesco (рітейлер має понад 3000 торгових крапок по всьому світу, у форматах від магазинів крокової доступності до гіпермаркетів).

Цифри говорять про падіння продажів в останні три місяці в порівнянні з тим же періодом попереднього року: на 1% у Великобританії (домашній ринок для Tesco), на 3,8% в Азії і на 5,5% в Європі. В цілому скорочення обсягів продажів зафіксоване на 9 з 11 глобальних ринків, де працює Tesco, і це звертає на себе увагу.

Причинами негативної динаміки показників рітейлера Tesco неабиякою мірою стали об'єктивні обставини, що знаходяться поза контролем компанії. Зокрема, спад в сегменті роздрібної торгівлі в Європі у зв'язку з кризою, загальноєвропейський скандал з виявленням у складі тих, що продавалися, зокрема, і в магазинах Tesco продуктах з конини, яка не вказана на етикетках. Або, наприклад, скорочення тривалості робочого часу в роздрібній торгівлі по недільних днях, запроваджене владою в Південній Кореї, яка є для Tesco найбільшим ринком за межами Великобританії.

У свою чергу глава Tesco Філіп Кларк списує негатив на спад у продажу лише деяких категорій товарів і навіть заявляє, що падіння - частина загального плану оздоровлення ситуації. У квітні 2012 р. Tesco анонсувала стратегію перелому негативних тенденцій. Вона називається Building а Better Tesco і передбачає, зокрема, ревізію асортименту, що продається під брендом Tesco, збільшення інвестицій в магазини крокової доступності і онлайн-торгівлю, модернізацію гіпермаркетів.

Перш за все йдеться про відхід з торгівлі побутовою електронікою - сегменту, де гостру конкуренцію Tesco, як, втім, і решті рітейлерів, складає Amazon.

По темі: Amazon збільшує фінансові показники в четвертому кварталі

На площах Tesco, що звільняються таким чином, планує продавати товари для краси і здоров'я, а також для дому і, звичайно, власне продукти харчування. У зв'язку з цим гігантські гіпермаркети Tesco змінюють організацію бізнесу на своїх площах, частину з них передаючи, наприклад, в оренду кафе і ресторанам.

Аналітики реагують на ситуацію в Tesco неоднозначно: з одного боку, визнаючи дію несприятливої кон'юнктури, а з іншого, відзначаючи, що розворот такої махіни, як Tesco, схожий на розворот нафтотанкера - займає багато часу і загрожує великими ризиками.

На головну