Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Збільшення штрафів за торгівлю з рук скоротить кількість порушень

10:28, 5 червня 2013, автор: Ольга СОКИРКО

Підвищення штрафів за несанкціоновану торгівлю з рук в Москві дозволить значно скоротити число нелегальних торговців біля метро вже в другому півріччі 2013 роки, повідомив crimeplanet.info у четвер глава столичного департаменту торгівлі і послуг Олексій Немерюк.

Мосміськдума наприкінці травня підтримала поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення міста Москви, згідно з якими, за торгівлю з рук будуть передбачені не тільки штрафи для громадян в розмірі від 2,5 до 5 тисяч рублів, але і штрафи в розмірі від 5 до 10 тисяч рублів для посадовців і від 50 до 200 тисяч рублів для юридичних осіб. При цьому за здійснення тих же дій на території або поблизу станцій столичної підземки передбачені вищі штрафи - для громадян у розмірі 5 тисяч рублів, для посадовців - 50 тисяч рублів, для юридичних осіб - 500 тисяч рублів.

Також про штрафи читайте на сторінці crimeplanet.info/news.php?nid=364

"Якщо закон буде прийнятий і набуде чинності з серпня, то ефект виявиться в другому півріччі. Підвищені штрафи приведуть до того, що не буде спокуси торгувати з рук біля метро або на зупинках, в зонах транспортно-пересадкових вузлів. Навіть штраф для громадянина в 5 тисяч - вже сума пристойна, не кажучи про штрафи для і юридичних посадовців. Я думаю, що кількість правопорушень скоротиться", - сказав Немерюк.

Крім того, якщо поправки будуть остаточно прийняті, до торгівлі з рук прирівнюватиметься торгівля з лотків, візків і транспортних засобів. Також важливим нововведенням стане можливість розглядати складені адміністративні протоколи прямо на місці правопорушення.

"Несанкціонована торгівля носить, на жаль, регулярний характер в Москві. Тому було необхідно розширити поняття торгівлі з рук. Нею вважатиметься і торгівля з лотків, з візків. Позитивний ефект матиме і розгляд справ на місці, не потрібно буде шукати цього порушника, викликати його на розгляд справи", - пояснив Немерюк.

На головну