Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Влада Нідерландів відшкодує кофешопам збитки від втрати клієнтів

15:28, 7 червня 2013, автор: Ольга СОКИРКО

Уряд Нідерландів повинен відшкодувати власникам кофешопів прибуток, який вони втратили із-за перетворення їх підприємств в закриті клуби. Як повідомляє profkitchen.org, відповідне рішення ухвалив суд в Гаазі. Позов проти уряду був поданий Асоціацією роздрібної торгівлі каннабісом.

Приводом для претензій до влади послужило правило, що діяло в південних провінціях Лімбург, Північний Брабант і Зеландія з 1 травня по 19 листопада 2012 року: уряд зробив місцеві кофешопи закритими клубами в надії перешкодити «наркотуризму». Членство в клубах було доступне тільки для осіб, що постійно проживають в країні на законних підставах.

Господарі кофешопів на півдні Нідерландів заявили, що їх клієнти з числа місцевих жителів масово не побажали реєструватися в клубах, і це привело до втрат до 90 відсотків прибули. Об'єм компенсацій, що належать підприємцям, буде встановлений окремим рішенням суду.

Тим часом гаагський суд відхилив вимогу позивачів про визнання незаконним заборони на доступ іноземців до кофешопів, і Асоціація роздрібної торгівлі каннабісом має намір подати апеляцію. У свою чергу, рішення суду буде оскаржити і відповідач — держава в особі міністра юстиції Іво Опстелтен (Ivo Opstelten).

Влада Нідерландів проводить політику терпимості до споживання марихуани, яка вважається легким наркотиком, проте останніми роками вона почала робити зусилля зі зменшення потоку «наркотуристів». У 2012 році був прийнятий закон, що дозволяє користуватися кофешопами тільки повнолітнім громадянам Нідерландів, проте втілення його в життя доручене місцевій владі, і на місцевому рівні він зустрів опір.

Джерело: financebis.net

На головну