Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Роздрібні продажі у Єврозоні впали на 2,4%

13:28, 7 червня 2013, автор: Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ

У березні роздрібні продажі в Єврозоні впали на 2,4% в річному виразі, а в Євросоюзі - на 1,6%, повідомила сьогодні Статистична служба Євросоюзу. На думку експертів, ці дані Євростату свідчать про подальше падіння платоспроможного попиту в Європі і розростанні рецесії, що почалася рік тому.

Сьогодні, 6 травня 2013 року, Статистична служба Євросоюзу (Євростат) повідомила, що в березні роздрібні продажі в 17 країнах Єврозони знизилися на 0,1% в порівнянні з попереднім місяцем і впали на 2,4% в порівнянні з березнем 2012 року, тоді як аналітики чекали зниження на 0,1% і на 2,2% відповідно. При цьому в лютому цього року зниження оборотів роздрібної торгівлі, згідно з уточненими даними, склало 0,2% в щомісячному численні, а в річному виразі - 1,7%, тоді як спочатку повідомлялося про спад на 0,3% і на 1,4% відповідно. У 27 країнах Євросоюзу обороти роздрібної торгівлі в березні знизилися на 0,2% в порівнянні з лютим і на 1,6% в річному виразі. У лютому, згідно із сточеними даними Євростату, спостерігався приріст на 0,1% в щомісячному численні і зниження на 0,5% в річному виразі.

Як повідомляє відомство, в порівнянні з лютим роздрібні продажі в березні виросли в 11-ти державах Євросоюзу з 21-го, такого, що надав дані, знизилися в дев'яти і залишилися стабільними в Австрії. Найбільше зниження спостерігалося в Португалії (-3,0%), Словенії (-2,6%) і Ірландії (-1,9%), а найбільше зростання - в Естонії (+2,7%), Латвії (+2,1%) і Фінляндії (+1,3%). У річному виразі спад спостерігався в 14-ти європейських країнах, приріст - в семи. Лідерами падіння виявилися Іспанія (-10,5%), Словенія (-7,7%) і Португалія (-5,9%), а лідерами зростання - Латвія (+8,8%), Литва (+4,5%) і Швеція (+3,0%). На думку експертів $, ці дані свідчать про подальше погіршення економічної ситуації в Єврозоні. Особливо насторожує різке прискорення спаду в роздрібній торгівлі Євросоюзу (з -0,5% у річному виразі в лютому до -1,6% у березні), що говорить про подальше розповсюдження рецесії з проблемних країн Єврозони в «здорові» і загальному скороченні платоспроможного попиту.

На головну