Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Світові ціни на продукти виростуть на 40% до 2022 року

13:28, 9 червня 2013, автор: Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ

Організація по продовольству і сільському господарству ООН (FAO) і Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЭСР) представили звіт «Перспективи сільського господарства 2013-2022 років».

У доповіді наголошується, що через підвищений попит ціни на продукти харчування в найближчі 10 років виростуть на 10-40%.

Читайте також: Росіян забезпечать здоровим харчуванням за допомогою нанотехнологій

Автори документа стверджують, що за останні 10 років зростання виробництва продуктів харчування сповільнилося, не дивлячись на те що в розвинених країнах росте рівень життя і, відповідно, споживання. «Неспокій викликає те, що темпи зростання виробництва і продуктивності знижуються», - заявив економіст FAO Міряє Клафф. Зростання цін в основному торкнеться країн, що розвиваються, де сім'ї витрачають на живлення близько 60% доходів.

Для того, щоб вирівняти ситуацію, уряди держав повинні знайти спосіб надати фермерам технології, які забезпечили б підвищення об'ємів урожаю і постачання більшої кількості продовольства на світовий ринок. Проте агентства призвали уряди не втручатися в ринкові процеси і не завищувати закупівельні ціни для фермерів, які старатимуться проводити більше продукції.

При збереженні нинішньої тенденції ціни на продукти харчування можуть вирости на 10-40% протягом найближчих 10 років. За оцінками гендиректора департаменту торгівлі і сільського господарства ОЕСР Кена Аша, ціни на м'ясо ростимуть набагато швидше, ніж на зерно.

По темі: Які продукти корисні і шкідливі для серця?

«Ми закликаємо всі світові уряди почати перехід від застарілої політики сільського господарства і приділяти більше уваги продуктивності і інноваціям, - заявив пан Аш. - Якщо ми продовжимо прикидатися, ніби то в світі нічого не змінилося, то можуть виникнути проблеми».

На головну