Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Оператор duty-free Regstaer відкриє магазини формату duty-paid

11:18, 9 червня 2013, автор: Петро ВИННИК

Глава оператора мережі магазинів безмитної торгівлі Regstaer Олександр Баїв вирішив розширити свій бізнес за рахунок пасажирів внутрішніх авіаліній. Як стало відомо РБК daily, вже в липні його компанія відкриє мережу магазинів формату duty-paid у Внуково. Асортимент товарів в таких торгових крапках буде таким же, як і в duty-free, проте в їх вартість буде включене мито, що зробить їх дорожче на 15–30%. Regstaer зараз погоджує з адміністрацією аеропорту десятирічний договір оренди майданчика на 2240 кв.м.

Менеджмент Regstaer, мережею магазинів безмитної торгівлі, що володіє, в аеропортах Шереметьєво і Внуково, якийсь час назад замовив розробку концепції нових магазинів формату duty-paid для терміналів аеропортів з внутрішніми авіалініями, розповів РБК daily джерело, близьке до керівництва компанії. Regstaer планує відкривати не мультипродуктові магазини, а окремі бутіки для кожного виду продукції, затверджує джерело.

Голова ради директорів Regstaer Олександр Баїв передав через помічницю підтвердження планів компанії по відкриттю магазинів duty-paid, але від подальших коментарів відмовився, пославшись на те, що не хотів би розповідати подробиці до відкриття магазинів, яке намічене на липень поточного року.

Офіційний представник аеропорту Внуково відзначив, що зараз проходить узгодження договору оренди на десять років з Regstaer, який має на увазі відкриття декількох магазинів в зоні внутрішніх ліній терміналу А загальною площею 2240 кв.м.

А ось в Шереметьєво з магазинами duty-paid Regstaer зайти буде складніше: у зоні внутрішніх повітряних ліній терміналу D розташовані магазини duty-paid наступних операторів: ЗАТ «Аероферст», «Еірест Руссія» (італійські бренди одягу і аксесуарів). Але як відзначає офіційний представник аеропорту Шереметьєво, найближчим часом Regstaer не планувала відкривати магазини цього формату.

Формати торгівлі в аеропортах відрізняються один від одного тим, що в duty-paid у вартість продукції включені податки і імпортні мита, а крім того, не продається алкоголь. Генеральний директор ЗАТ «КАПО duty free» (Єкатеринбург) Ольга Короткова пояснює, що для кожного виду продукції індивідуальне мито, але в середньому це додає 15–30% до закупівельної вартості товару. «В цілому ціни наближені до тих, що на локальному ринку, далі залежить від компанії, наскільки вона хоче бути конкурентоздатною», — говорить пані Короткова.

У магазинах duty-paid Ольги Короткової алкоголю і сигарет немає. Аеропорти — це місця масового скупчення, і там продаж можливий тільки в duty-free і місцях громадського харчування. «Ми зробили упор на хорошу косметику-парфюмерію, сумки і аксесуари. А для продажу алкоголю, навіть якщо вдасться одержати дозвіл, потрібно мати акцизні марки, акцизний склад і т.д. Це дуже складно», — розповідає пані Короткова.

Постачання товарів для двох форматів можуть йти з складів на території Росії (у всіх основних гравців є свої дистриб'ютори, головне — потрібен дозвіл виробника) або безпосередньо від виробника.

Асоціація організацій безмитної торгівлі і торгівлі на транспорті (БОРТ) оцінює об'єм російського тревел-рітейлу за 2012 рік (включаючи магазини duty-free і duty-paid) приблизно в 1 млрд. дол. Як пояснює заступник виконавчого директора БОРТ Юлія Мещерякова, на частку московського авіаційного вузла і аеропорту Пулково припадає велика частка обороту.

Разом з тим, як пояснила пані Мещерякова, в ключових московських авіаційних вузлах частка пасажирів на міжнародних рейсах складає приблизно 60%, відповідно, тільки 40% доводиться на внутрішні рейси, і зворотна картина розподілу пасажирського потоку в регіональних аеропортах. Це зокрема є однією з причин, по якій в столичних аеропортах формат duty-paid розвинений менше, а ось з погляду регіональної кон'юнктури даної категорії магазинів приділяється більше уваги.

На головну