Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Криза в роздрібній торгівлі Єврозони не слабшає

12:18, 9 червня 2013, автор: Андрій ПАЛИВОДА

У квітні роздрібні продажі в Єврозоні впали на 0,5% в порівнянні з березнем, повідомила сьогодні Статистична служба Євросоюзу. Не дивлячись на деяке уповільнення спаду в річному виразі, експерти вважають, що дані Євростату свідчать про подальше погіршення ситуації в європейській економіці.

Сьогодні, 5 червня 2013 року, Статистична служба Євросоюзу (Євростат) повідомила, що в квітні роздрібні продажі в 17 країнах Єврозони впали на 0,5% в порівнянні з попереднім місяцем і на 1,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Аналітики чекали зниження на 0,1% і на 0,8% відповідно. У березні обороти роздрібної торгівлі в державах валютного союзу скоротилися, згідно з уточненими даними, на 0,2% в щомісячному численні і впали на 2,2% в річному вираженні (раніше повідомлялося про зниження на 0,1% і на 2,4% відповідно). У 27 країнах Євросоюзу обороти роздрібної торгівлі в квітні впали на 0,7% в порівнянні з березнем і на 0,6% в річному вираженні. У березні, згідно із сточеними даними Євростату, спостерігалося зниження на 0,1% в щомісячному численні і на 1,2% в річному виразі (спочатку повідомлялося про спад на 0,2% і на 1,6% відповідно).

Як повідомляє Євростат, в порівнянні з березнем роздрібні продажі в квітні впали в 13-ти державах Євросоюзу з 21-го, такого, що надав дані і виросли у восьми. Найбільше зниження спостерігалося у Фінляндії (-3,6%), Великобританії (-2,0%), Латвії (також -2,0%) і Бельгії (-1,1%), а найбільше зростання - в Угорщині (+5,2%), Румунія (+1,9%) і на Мальті (+1,6%). У річному виразі спад спостерігався в дев'яти європейських країнах, приріст - в 12-ти. Лідерами падіння виявилися Іспанія (-6,5%), Словенія (-4,9%) Мальті (-4,3%) і Португалія (-2,5%), а лідерами зростання - Латвія (+6,2%), Литва (+3,3%) і Угорщина (також +3,3%). На думку експертів, посилення спаду в роздрібній торгівлі свідчать про подальше погіршення ситуації в Єврозоні і розповсюдженні кризи на країни Євросоюзу, які не використовують євро.

На головну