Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Урожай винограду в Грузії б'є рекорди12/10/13 


Цього року в Грузії зібрали 90 тис. тонн винограду, що є рекордом за останні 20 років.

Виноробницькі підприємства Грузії в рамках "Ртвелі-2013" (збір урожаю винограду) прийняли і переробили рекордну за багато років кількість винограду — близько 90 тис. тонн, — повідомив міністр сільського господарства республіки Шалва Піпія на прес-конференції у п'ятницю.

"Такого показника не було зафіксовано протягом останніх 20 років", — сказав Піпія, відзначивши, що минулого року, наприклад, об'єм переробки винограду склав всього близько 52 тис. тонн.

При цьому він підкреслив, що це попередні дані, оскільки збір винограду, який на даний момент практично завершений тільки в регіоні Кахетія (Східна Грузія), продовжується в інших регіонах країни.

За його словами, в нинішньому році держава вперше не виступала головним гравцем на ринку винограду, і основна роль в ході збору і переробки урожаю була покладена на фермерів і приватні компанії, яким була подана максимальна підтримка. В результаті частка винограду, куплена держкомпаніями, склала лише 17%, інші 83% освоїв приватний сектор, тоді як в 2012 році ці показники складали 65% і 35% відповідно.

По темі: Французи розшифрували геном винограду

"Субсидування було проведено без ваучерів, прямим методом, в однакові умови були поставлені малі і крупні фермери, не було диференціації по величині виноградника, як в минулі роки. Акцент був зроблений на якість — субсидувався тільки кондиційний виноград. Держава не чинила ніякого тиску на ціни, і підприємці були вільні в її призначенні", — сказав Піпія.

Міністр відзначив, що в Кахетії, наприклад, в ході жнив в рамках держпрограми пільгових агрокредитів фермерам і винзаводам були видані кредити на 100 млн. скрині (близько $60 млн. по поточному курсу) строком на 15 місяців під 12-15% річних, з яких 9% покриє державу.

"До того ж ті компанії-виробники вина, які купували 1 кг винограду за 1 скрині ($0,6) і більш, одержували додатково за кожен кілограм білого винограду сорту "Ркацителі" і "Мцване" 0,4 скрині, червоного винограду "Сапераві" — 0,25 скрині", — сказав Піпія.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, урожай винограду в Грузії в 2013 році прогнозується в об'ємі до 150 тис. тонн, що на 4,2% більше урожаю 2012 роки.

На головну