Гермес.
Торгівля - двигун економіки

12 жовтня під Києвом відкриється перше в країні outlet-містечко


12/10/13 

12 жовтня відбудеться відкриття outlet-центру "Мануфактура" під Києвом, - повідомляє "Справу". У ньому буде зібрано більше 100 бутіків фірмового одягу, взуття і аксесуарів, а також ресторани, кафе, кондитерські, дитячий майданчик і спеціальна "зона для тат" з Wi-Fi.

Для завзятих шопоголіків і гостей Києва на території outlet-містечка також передбачений невеликий готель. Директор аутлет-центру, що управляє, "Мануфактура" Ольга Троян розповіла, що зараз реалії ринку диктують необхідність появи нового формату торгівлі в Україні. І виходячи з рівня розвитку українського рітейлу, коли мережеві оператори мають десятки магазинів, питання правильного управління залишками колекцій з комерційної точки зору як ніколи актуальний.

"Тому і було ухвалене рішення про старт нашого проекту. Для рітейлера непроданий товар — це заморожені засоби, тому продаючи його не в міських крапках, де оренда вища, ніж за містом, рітейлер надає знижку не в збиток поточної колекції. А покупцю надається можливість купити вподобаною товар після закінчення сезону, але вже із значною знижкою. У результаті у виграші все. Проект дійсно перший і поки єдиний реально утілюваний в життя", — говорить пані Троян.

Сама концепція outlet не припускає розташування в місті. Рітейлери не зацікавлені в перетині магазинів з максимальною націнкою і із знижками у межі міста. Також за містом ставки оренди набагато нижчі, що робить проект економічно доцільним для власників магазинів. Проте в українському outlet не буде таких грандіозних розпродажів, як в Європі. "Ви повинні розуміти, що в Україні спочатку вартість імпортних товарів буде вища: розмитнення, транспортування, ПДВ. Виходить, що знижки в 70% у нас будуть, але сорочки по 2 євро — звичайно, ні", — продовжує Ольга.

Керівництво розраховує, що в рік "Мануфактуру" відвідають від 3-4 млн. чоловік. Якщо продовжувати говорити про європейську статистику, рівень конверсії (відсоток клієнтів тих, що зробили покупку) в аутлетах істотно відрізняється від міських торгових центрів. Так, 80% що приїхали в аутлет здійснюють покупку з наступних причин: по-перше, оскільки візит не спонтанний, а планований, а по-друге із знижками від 30% відвідувачі роблять раціональний вибір і набувають того, що спочатку не планували.

Добратися в outlet можна буде за допомогою безкоштовних автобусів outlet-містечка, які виконуватимуть рейси від автовокзалу поряд з метро "Видубичі".


На головну