Гермес.
Торгівля - двигун економіки

Супермаркети обмежили в претензіях до покупців

12:48, 12 жовтня 2013, автор: Петро ВИННИК

У супермаркетіМагазин або супермаркет не має права вимагати у покупця вартість товару, який він через необережність зіпсував. Про це в ході прес-конференції повідомила перший віце-президент Всеукраїнської федерації споживачів «Пульс» Ірина Назаревич.

Вона відзначила, що часто в супермаркетах вимагають від покупців сплатити вартість товару, якщо той випадково впав і розбився.

Читайте також: Права покупця: поза гарантійними зобов'язаннями

Проте якщо споживач не брав у руки цей товар, а ненароком зачепив його на полиці, унаслідок чого він впав і розбився, - це неправильне викладення товару на полиці. Отже, претензії - не до клієнта.

«Зараз у нас внесені зміни до статті 17 закону «Про захист прав споживача», яким забороняється змушувати споживача купувати товар, який він не збирався купувати.Тому вимагати від покупця оплати у такому разі неправомірно», - констатувала І. Назаревич, додавши, що супермаркету за таке правопорушення загрожує штраф у розмірі 50 неоподатковуваних податком мінімумів.

«Тому супермаркетам в подібних діях слід бути украй обачними, адже практично в кожній торговій точці є відеоспостереження, яке покаже, чи брав споживач в руки товар чи ні», - підсумувала експерт.

Більше про права споживачів можна дізнатися тут.

На головну