Гермес.
Торгівля - двигун економіки

"Рітейл Груп" придбала київську мережу гастрономів "Чумацький шлях"12/10/13 


 

Роман Лунін, основний власник однієї з найбільших продуктових мереж країни — "Рітейл груп", придбав чотири магазини "Чумацький шлях" і два гастрономи "Столичний" в центрі Києва.

Про це Forbes розповів топ-менеджер однієї з роздрібних мереж. І додав, що рішення про зміну бренду "Чумацький шлях" поки не ухвалене. "Місцезнаходження має на увазі преміум-сегмент, такий собі делікатесний магазин біля будинку", — повідомив співбесідник Forbes. У прес-службі "Рітейл груп" факт операції підтвердили, але подробиці обіцяли повідомити вже сьогодні, 11 жовтня.

"Рітейл груп" – шостий по обороту продуктовий рітейлер в країні і займає 74-е місце в списку Forbes "200 найбільших компаній" з виручкою 4,45 млрд. гривень. Компанія управляє магазинами "Велика Кишеня", "Просто маркет", ВК Express, ВК Select, "Велмарт" і "№1".

Магазини "Чумацький шлях" належали підприємцю Олександру Малицькому і його сім'ї. Фінансових показників компанія не розкриває.

За оцінками партнера консалтингової компанії Retainet Олександра Ланецького, що управляє, вартість подібних гастрономів коливається в межах $1-2 млн. за крапку. "Головна перевага "Чумацького шляху" — не тільки центральне місцерозташування. Поряд з гастрономами практично немає інших сучасних супермаркетів", — підкреслює він.

Весною Лунін заявляв, що в 2013 році "Рітейл груп" зосередить експансію в першу чергу у форматі "магазин біля будинку" ВК Express і преміальних ВК Select. Ці формати з'явилися в мережі в 2012 році. Зараз в Києві п'ять ВК Express і два ВK Select. Тоді ж фінансовий директор холдингу "Рітейл груп" говорив, що на експансію витратять $5-10 млн.

Чотири з шести куплених гастрономів розташовані в Печерському районі Києва, де сьогодні зафіксований один з найнижчих показників насиченості FMCG майданчиками серед адміністративних районів Києва, говорить директор дослідницької компанії GT Partners Ігор Гугля. За його словами, "Чумацький шлях" і "Столичний" можна переформатувати як під магазини біля дому, так і під преміум-сегмент.

Преміальні формати розвивають і інші рітейлери. В кінці цього року співвласник Fozzy Group Володимир Костельман має намір відкрити перший в Києві Le Silpo в ТОЦ "Мандарин Плаза" замість "Фуршет гурмана", який переїде в ТОЦ Gulliver неподалеку. Одеський рітейлер і власник мережі "Таврія В" Борис Музальов відкрив в Києві два преміальні гіпермаркети "Космос". Чотири магазини Delight бізнесмена Іллі Грінберга, можливо, будуть закриті, хоча за офіційною інформацією "знаходяться на реконструкції".


На головну