Гермес.
Торгівля - двигун економіки

Виробники шоколаду збільшили витрати на 30%


12/10/13 

Витрати європейських виробників шоколаду збільшилися майже на третину за минулі 12 місяців із-за підвищення цін на ключові інгредієнти, включаючи какао-боби.

Про це пише Financial Times, передає "Інтерфакс-Україна".

За інформацією агентства, галузь чекає складний святковий сезон: рентабельність компаній буде нижче звичайного і на Різдво, і на День святого Валентина, і на Паску.

Масло какао подорожчало за рік, що завершився в серпні, майже на 70%, сухе молоко - на 50%; при цьому ціни на какао-боби продовжують рости.

За оцінками аналітичної компанії Mintec, що спеціалізується на сировинних ринках, такі зміни підняли витрати на виробництво молочного шоколаду на 31%, оскільки сировина складає до 80% собівартості шоколадної плитки.

Несприятливий вплив збільшених витрат на доходи виробників шоколаду навряд чи ослабіє найближчим часом, заявила аналітик Mintec Ліліана Гонсалес.

Еталонний лондонський контракт на какао-боби досяг у четвер максимального котирування за два роки - 2780 доларів за тонну. З початку 2013 року ціна какао-бобів збільшилася на 21%. Цукор-сирець подорожчав на цьому тижні до найвищої відмітки за 6,5 місяця.

Міжнародна організація какао (ICCO) прогнозує дефіцит какао-бобів, про які більше можна прочитати тут, на світових ринках протягом наступних чотирьох років.


На головну