Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

Нелегальна торгівля нафтою приносить Хусейну мільярди доларів

14:58, 21 лютого 2003, автор: Марія МИКУЛЬСЬКА

Установка для видобутку нафти Влада Іраку незаконно вивозить великі партії нафти з порту Хор аль-Амайя, повідомляє econominews.info.

Згідно з рішенням, прийнятому за підсумками вторгнення Іраку до Кувейту в 1990 році ООН, Багдад може вивозити нафту тільки через два контрольованих міжнародними структурами порту - Цейхан в Туреччині і Міна аль-Бакр в Персидській затоці. Постачання нафти через ці порти Ірак здійснює в рамках програми ООН "нафту в обмін на продовольство". У зв'язку з цим, всі одержані Багдадом кошти можуть бути направлені тільки на закупівлю гуманітарних товарів і виплату військових репарацій.

Згідно з твердженням деяких дипломатів ООН, контрабанда іракської нафти через порт Хор аль-Амайя здійснюється протягом декількох останніх років. Проте лише зовсім недавно для свого незаконного промислу іракські власті привернули крупні судна відомих транспортних компаній. "Ці судна величезні. До недавнього часу Ірак використовував для контрабанди судна, які у будь-який момент могли затонути. Зараз же іракці зв'язалися з поважаними судноплавними компаніями", - заявив прес-секретар представника США в ООН Джона Негропонте.

Представник Білого дому повідомив, що не має в своєму розпорядженні достовірних відомостей про контрабанду іраськой нафти, але разом з тим відзначив: "Не секрет, що Саддам Хусейн протягом багатьох років одержував прибуток від продажу нафти поза рамками програми ООН. Ми вважаємо, що ці нелегальні доходи складають близько 3 мільярдів доларів в рік".

На головну