Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

В Іраку йде масова торгівля золотими пістолетами Хусейна і автоматами Калашникова

06.05.2003, 12:42:36, автор - Петро ПЕРВАК

Автомат Калашникова Інкрустований золотом пістолет Саддама Хусейна (системи "Браунінг") продається на одному з нелегальних ринків Іраку за 500 доларів. За відомостями кореспондента інтернет-видання "Військовий експерт", на рукоятці є дарчий напис: "Нашому улюбленому, глибоко віруючому лідеру Саддаму Хусейну в день народження від шейха Хомейді". Продавець стверджує, що придбав зброю менш ніж за 200 доларів і тепер збирається його продати, щоб заробити на життя.

В Іраку після падіння режиму Саддама Хусейна стали у великій кількості з'являтися ринки зброї. Один з найкрупніших розташований в 120 кілометрах на південь від Багдада на дорозі, що веде в Неджеф, недалеко від міста Ель-Кіфль. Там представлений великий асортимент зброї - від ракетниці до чотиристволового зенітного кулемета.

Торгівля йде відкрито, серед продавців можна зустріти людей практично всіх віків: від 10-річних дітей до немолодих іракців, також можна зустріти продаючих зброю жінок.

За словами торговців, хороший і стійкий попит мають автомати Калашникова російського, чеського, іракського і китайського виробництва. Середня ціна на них - 50 доларів США (100 тисяч іракських динарів). Продаються і боєприпаси: один автоматний патрон коштує 50 динарів або 2,5 цента.

За словами одного із співрозмовників кореспондентаінтернет-видання "Військовий експерт", володіння зброєю - "одна з традицій іракського народу, одна з ознак сили племені. Коли представники одного племені відвідують інше, вони вітають його збройовою стріляниною. Господарі також салютують гостям. Це в наших звичаях, ми не можемо їх порушувати", - сказав відвідувач ринку.

На головну