Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

В Україні паралізована торгівля нерухомістю

11.01.2007, 12:42:36, автор - Петро ПЕРВАК

Українська нерухомість Український ринок нерухомості паралізований, повідомляє видання "Нерухомий" світ. Причиною різкого зниження активності стали що набули чинності з нового року правила сплати податку доходу фізліц при продажі квартир і передноворічне підвищення цін на цемент на 20 відсотків.

Так, найбільша будівельна компанія Києва "Київміськбуд" 10 січня виставила на продаж всього дві квартири. Зменшилося число операцій не тільки на первинному, але і на вторинному ринку.

Згідно новому закону, якщо площа квартири перевищує 100 квадратних метрів, то зайва площа обійдеться в 1 відсоток від її оцінної вартості. А за продаж більше однієї квартири в рік продавець повинен відраховувати державі 5 відсотків вартості. Так само розраховуватиметься податок на продаж гаражів і нежилих приміщень.

За словами учасників ринку, договори купівлі-продажу практично не полягатимуть ще близько місяця. Вони припускають, що колишні об'єми пропозиції відновляться до весни. На зміну закону сподіваються нотаріуси, які з нового року будуть зобов'язані самостійно розраховувати суму податків до завірення документів.

На головну