Гермес.
Торгівля - двигун економіки
<

У Росії може зупинитися торгівля холодильниками

27.07.2010, 12:42:36, автор - Белла ТРОЯНИК

Побутова техніка У Росії з 2011 року може припинитися торгівля побутовою технікою. Імпортери і виробники не зможуть постачати техніку на ринок без висновку про її енергетичну ефективність, проте видавати такі висновки нікому.

У листопаді 2009 року президент Росії підписав закон "Про енергозбереження...", згідно якому кожна модель побутового пристрою повинна містити в технічній документації, маркіровці і етикетках інформацію про клас енергетичної ефективності. З 1 січня 2011 року це правило розповсюджується на холодильники, пральні машини, кондиціонери, електроплити, мікрохвильові печі, телевізори і лампи, а з 1 січня 2012 року - на монітори, принтери, копіювальні апарати і ліфти.

Пізніше за Мінпромторг своїм наказом затвердив правила визначення енергоефективності і встановив, що випробування техніки повинні проводити акредитовані лабораторії. З квітня, коли вийшов наказ, жодна російська лабораторія не була акредитована належним чином.

Асоціація торгових компаній і товаровиробників електропобутової і комп'ютерної техніки РАТЕК стверджує, що у всіх розвинених країнах випробування проводить сам виробник, а вся техніка має міжнародні сертифікати. Про це РАТЕК вже повідомила в Мінпромторг, Мінекономрозвитку і помічнику президента Аркадії Дворковічу.

Зараз КОАП передбачає для імпортерів і виробників штраф в 150 тисяч рублів з конфіскацією товару за порушення закону про енергозбереження.

На головну