Гермес.
Торгівля - двигун економіки

Кому стане в нагоді «мобільний будинок»

12:48, 30 вересня 2013, автор: Петро ВИННИК

У Іспанії розробили мобільний будинок під назвою Casa Transportable APH80, який коштує не більше дванадцяти тисяч євро. Розробником стала архітектурна студія Аbaton, яка вважає, що компактні переносні будинки могли б стати рішенням житлових проблем для багатьох необтяжених сім'єю людей. Адже там, при бажанні, поміститься і ліжко двоспальна, і кухня і навіть знайдеться куточок для вітальні.

Новий будинок,лагідно названий у народі «сарай», можна перевозити на вантажівці. Збирається і розбирається він буквально за один день. Його площа – 88,3 м2 (що, до речі, помітно більше площі деяких «хрущебок», де люди живуть деколи сім'ями по 3-4 людини). На цій площі розміщується затишна спальня, кухня і ванна кімната. Простір удома використовується максимально: тут дуже велика кількість вбудованих шаф і стелажів.

Фасад будівлі зроблений з цементних панелей і виглядає на перший погляд трохи похмуро, зате усередині стіни обшиті деревом, а скляні двері у вітальні добре пропускають природне освітлення: у Casa Transportable APH80 використані деякі принципи «екобудинку», що дозволяють економити на комунальних послугах.

На головну