Гермес.
Торгівля - двигун економіки

Москва проведе оцінку приміщень, що орендуються малим бізнесом

12:48, 30 вересня 2013, автор: Яна КЛОЧКО

Столичним майном Наталія Сергуніна займається з 2010 року, коли вона була призначена заступником мера і керівником департаменту майна Москви. Поступово коло її професійних обов'язків розширилося за рахунок земельних відносин, а недавно вона почала курувати і економполітику столиці, що ще більше наблизило її до проблеми приватизації приміщень, займаних малим і середнім бізнесом. Щоб зрушитися з мертвої крапки в цій справі, заступник мера вирішила провести масову оцінку таких площ, а отримані результати опублікувати в Інтернеті.

«Ми оголосимо тендер, проведемо оцінку всіх приміщень, що орендуються у міста малим бізнесом. Кожне приміщення одержить свою індивідуальну оцінку. Одержані дані ми розмістимо в Інтернеті на своєму сайті», – заявила Наталія Сергуніна в програмі «Місто» на РБК-ТБ.

Таким чином, підприємці дістануть можливість дізнатися ринкову вартість площ, що орендуються, почала приватизацію і більш усвідомлено ухвалювати рішення про викуп обжитих «квадратів». «Якщо орендар хоче викупити займані площі, він може ввести свої дані і дізнатися ціну, яка є ринковою у відношенні саме його приміщення. Він для себе робить висновки, чи готовий викупляти приміщення або не готовий, – пояснила представник мерії. – Якщо з ціною він не згоден, то буде можливість піти по індивідуальному шляху і замовляти оцінку спеціально на спірні приміщення».

Індивідуальну оцінку надалі місто одержуватиме в двох екземплярах – від оцінювачів, вибраних на аукціоні, і від саморегульованої організації, куди входять перші, розповіла пані Сергуніна.

Піти на такий крок чиновника змусило беззаконня, що виникає при роботі оцінювачів з міським майном. «Три роки ми проводимо аукціон з вибору оцінювачів. Хто дасть меншу ціну, з тим ми і повинні укласти контракт. Останній раз дійшло до смішного – оцінювачі були готові нам платити, щоб виграти аукціон, – зізналася Наталія Сергуніна. – Ми вимушені були такі торги визнавати такими, що не відбулися».

Творець і директор оцінної компанії «АБМ Парнер» Борис Мошкович згодні, що корупційна складова в цьому бізнесі досить висока. «Можливість змови є завжди, але був він чи ні, не нам вирішувати. На сьогодні законодавство про оцінну діяльність досить добре прописане. Створена СРО, яке і перевіряє оцінювачів», – підкреслив він.

На головну