Гермес.
Торгівля - двигун економіки

Причини зростання цін на пальне. Думка інсайдера

12:48, 30 вересня 2013, автор: Петро ВИННИК

Зростання цін на бензин в Росії може скласти близько 10-15% у 2014 р. в результаті податкового маневру, заявив президент Лукойлу Вагіт Алекперов в інтерв'ю телеканалу «Росія-24». За його словами, зростання буде обумовлене зниженням експортного мита і збільшенням податку на видобуток корисних копалин (НДПІ).

«У таких умовах нафтовикам необхідно компенсувати інвестиційну складову, що, безумовно, позначиться на кінцевому споживачі», – пояснив В.Алекперов.

У свою чергу міністр енергетики РФ Олександр Новак в рамках інвестиційного форуму в Сочі заявив, що зростання цін на паливо в результаті «податкового маневру» в нафтовій галузі в 2014г. складе 5-6%. Він засумнівався в тому, що зростання може бути більшим, і відзначив, що Мінфін, який прогнозує істотніше збільшення цін, враховував у своїх розрахунках ще і зростання акцизів у 2014 р., а не тільки результати податкового маневру.

Напередодні заступник керівника Федеральної антимонопольної служби (ФАС) РФ Анатолій Голомолзін відзначив, що зростання цін на бензин в РФ у 2014 р. очікується на рівні інфляції.

Відповідаючи на питання про те, як «податковий маневр» в нафтовій галузі може вплинути на ціни на паливо, А.Голомолзін відзначив, що «прогнозувати можливу зміну цін на ринку, про що більше можна дізнтися тут, у зв'язку з ухваленими рішеннями складно, тому що це не єдиний чинник, який впливає на динаміку цін».

«Наприклад, коли підвищувалися акцизи в останні два роки, так співпадало, що підвищення акцизів припадало на період, сприятливий для споживачів економічної ситуації. У цьому сенсі підвищення акцизів не призводило до стрибкоподібної зміни цін. Тільки згодом, виходячи із загальних умов обігу нафтопродуктів на внутрішньому ринку, ціни слідували цій тенденції», – нагадав заступник голови ФАС.

Він відзначив, що в даний час немає серйозних підстав для того, щоб прогнозувати різкі зміни цін на паливо. А.Голомолзін підкреслив, що «загальна тенденція, яка складається в багаторічному розрізі» – зміна цін, близька до темпів інфляції.

«Ціни міняються, колись випереджаючи, колись відстаючи від темпів інфляції, але в цілому все-таки слідуючи ринковому тренду. Я вважаю, що така ситуація і повинна прогнозуватися в майбутній період», – сказав заступник голо ви відомства.

25 вересня 2013 р. Рада Федерації схвалила «податковий маневр» для нафтової галузі, що передбачає поетапне підвищення ставок податку на видобуток корисних копалин на нафту і зниження експортного мита.

На головну