Для молочних продуктів з пальмовою олією запровадять спеціальне маркування

palmadf97a

Для молочних продуктів, містять пальмову олію, з 1 січня запровадять спеціальне маркування. Про це повідомив міністр сільського господарства Росії Олександр Ткачов, передає sm-media.org.

«Вже з 1 січня 2017 року буде новий технічний регламент, де написано, що безпосередньо на банк, коробці молока буде напис про вміст пальмової олії», — сказав чиновник.

Про те, що обмежувати використання пальмової олії потрібно не заборонами, а спеціальним маркуванням, в червні заявив Сергій Іванов, в той час керівник адміністрації президента.

Дискусія про необхідність, а також способи обмеження обороту пальмової олії розгорнулася навесні 2016 року. Зокрема, пропонувалося ввести на нього акциз.

Ідею введення акцизів на так звані шкідливі продукти — пальмова олія і газовані напої, уряд почав обговорювати в лютому. Президент Росії Володимир Путін доручив кабміну до 1 червня 2016 року опрацювати питання про доцільність цього кроку. В результаті в уряді прийшли до висновку про недоцільність оподатковувати цей продукт додатковим збором із-за складнощів з його адмініструванням. Проти акцизу також виступала ФАС Росії.

За підсумками 2015 року імпорт в РФ пальмової олії склав майже 900 тисяч тонн на суму 640 мільйонів доларів, що на чверть більше, ніж роком раніше. Пальмова олія часто використовують виробники молочних продуктів та кондитери з метою здешевлення продукції.

Джерело: https://lenta.ru/news/2016/10/05/palmaslo_markerovka/