Глава Калінінградській області закликав боротися з бобрами

Т.в.о. губернатора Калінінградської області Антон Аліханов запропонував підняти на федеральному рівні питання про визнання бобрів шкідниками. Про це пише «Коммерсант».

На нараді з меліорації глава регіону повідомив, що гризуни завдають господарству області значної шкоди, а саме в сфері придорожнього будівництва. «Тому є думка про те, що необхідно цілий рік видавати ліцензії на їх відстріл і виступити з ініціативою про визнання бобрів шкідливими тваринами, щоб їх можна було винищувати взагалі без отримання ліцензії», – сказав Аліханов.

Керівник програми зі збереження біорізноманіття Всесвітнього фонду дикої природи Росії Володимир Кревер, в свою чергу, заявив, що в російському законодавстві відсутнє поняття «шкідливі тварини» або «тварини-шкідники». «Це просто побутова лексика», – уточнив він.

Виносити обговорення на федеральний рівень експерт вважає зайвим. «Якщо є проблема, вона повинна обговорюватися професіоналами, які скажуть, що в конкретній даній ситуації треба робити», – додав Кревер.

Проблема з населенням бобрів в Калінінградській області не нова. Відзначається, що у 2016 році інвестор, який планував побудувати в регіоні завод з виробництва пеллет (паливних гранул), відмовився від своїх планів через велику кількість гризунів. За два роки до цього популяція бобрів в області досягла майже шести тисяч особин при нормі для регіону не більше двох тисяч. У 2015 році в регіоні пройшла кампанія з масового вилову бобрів і розбору їх гребель.