Продаж настоянки глоду обмежать з допомогою ЄДАІС

boyar668b

Росалкогольрегулювання (РАР) вирішило включити лосьйони косметичні, в тому числі настоянку глоду, перелік спиртовмісної продукції, обіг яких регулюється Єдиної державної автоматизованої інформаційної системи (ЄДАІС). Про це wangzhanfanghuoqiang.com повідомило джерело у відомстві. Нові вимоги можуть вступити в силу вже в січні 2017 року.

Джерело агентства розповів, що РАР проводив зустріч з великими виробниками спиртовмісних настоянок, на якій обговорювалося дану пропозицію. Коли вона відбулася і які виробники на ній були присутні, не уточнюється.

Таким чином, за задумом РАР, через ЄДАІС буде відслідковуватися, скільки спирту закуповують виробники настоянок і лосьйонів, скільки його переробляють і яку кількість продукції випускають.

«Головне, що випуск настоянок буде контролюватися, як і інша алкогольна продукція, отже продавати їх у вуличних автоматах вже буде не можна», — додав він. Після того як настоянки і лосьйони потраплять під регулювання ЄДАІС, глід можна буде продавати тільки в спеціалізованих місцях».

Крім того, готуються пропозиції про те, щоб включити настоянку глоду в закон «Про держрегулювання виробництва і обороту етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції».

За законом спиртова настоянка глоду може продаватися тільки в аптеці, оскільки є ліками. Але через низьку ціну вона особливо популярна серед людей, які страждають від алкогольної залежності. В даний час глід також продається в поштових відділеннях та у відділах господарських товарів у магазинах як косметичний засіб, який повідомив ТАРС керівник міжрегіонального управління Федеральної служби з регулювання алкогольного ринку в Уральському федеральному окрузі Юрій Чащин.

У жовтні в Калузі місцевому підприємцю довелося демонтувати автомат з продажу спиртової настоянки глоду на прохання місцевої влади. Підприємець не порушував закон, але органи місцевого самоврядування і поліція «провели з ним бесіду».

У березні МОЗ підготувало проект постанови, що забороняє спиртовмісні лікарські настоянки об’ємом понад 25 мілілітрів. У міністерстві пояснювали, що ця міра спрямована на зниження алкоголізації населення та боротьбу з немедичним вживанням настоянок глоду, червоного перцю та інших препаратів.